Jei neužmiegate tvankią naktį

Po karštos dienos atėjus vakarui, rodos, apie nieką daugiau ir nesvajoji, kaip tik nusiprausus po dušu griūti į lovą. Tačiau tiems, kurie gyvena daugiabučiuose, tai padaryti labai sunku, mat atrodo, kad miegoti tenka prikaitintame šiltnamyje...

Vienos Kembridžo (Jungtinė Karalystė) ligoninės gydytojas žiniasklaidai pasakojo apie tai, kodėl tvankiomis naktimis blogėja miego kokybė. Pasak jo, užmigus organizme prasideda atšalimo procesas. Tiesa, temperatūra nukrinta nežymiai - vos vieną laipsnį, tačiau tvankiais vakarais net ir tiek atvėsti yra neįmanoma.

Karštomis dienomis medikas rekomenduoja miegamajame užuolaidas laikyti užtrauktas visą dieną, mat tuomet kambarys įšyla lėčiau. O štai naktį langus geriau laikyti atvirus, kad oras laisvai cirkuliuotų.

Jeigu naudojate ventiliatorių, langą vis tiek atidarykite. Priešingu atveju, ventiliatorius skleis variklio šilumą. Be to, gydytojas rekomenduoja per karščius nesportuoti po 18 valandos, atsisakyti kavos ir alkoholio.

Keletas patarimų, padėsiančių ramiau miegoti karštą naktį:

- prieš miegą nusiprauskite drungnu vandeniu;

- likus dviem valandoms iki miego, antklodę patalpinkite į polietileno maišą, įdėkite į šaldytuvą (aišku, jeigu jame yra tiek vietos). Ištraukta iš šaldytuvo, ji maloniai jus apgaubs vėsa;

- lengviau kvėpuosite, jei prie lovos pasidėsite vatos gumulėlį, suvilgytą mentolio aliejumi;

- aktyviai pamasažuokite pirštų galus.