Jei trūkinėja kulnų oda

Po pėdų plovimo odą būtų naudinga patepti maitinamuoju kremu (ypač sulaukus 40 metų, kai intensyviau ima ragėti kulnai, sustorėja padų oda) ar bent augaliniu aliejumi.
Tinkamai neprižiūrint kojų, ant pėdų atsiranda nuospaudų, įauga nagas, sausėja padų bei kulnų oda, susergama grybelinėmis ligomis.

Dėl paduose esančių prakaito liaukų kojos stipriau prakaituoja, o tarpupirščiai iššunta. Neprižiūrimos kojos atrodo neestetiškai, jas skauda, jos skleidžia nemalonų kvapą.

Svarbiausia, kad kojos visuomet būtų sausos ir švarios, o jei jos prakaituoja dėl “įsimetusio” grybelio, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jei įtrūksta kulnai -
jeigu kulno srityje atsiranda suragėjusio odos sluoksnio, šią vietą reikia reguliariai trinti su pemza ar kitokiais trinčiais, o nuplautas ir sausai nušluostytas kojas patepti specialiu kremu (pvz., “Helosan”). Taip išvengiama sutrūkinėjusios, skausmingos kulno odos.

Jei prakaituoja kojos -
geriau nenešioti guminiais padais avalynės, avalynę gerai vėdinti, dėvėti praleidžiančias orą ir sugeriančias prakaitą kojines, prausti kojas su muilu ne rečiau kaip porą kartų per parą, nupraustas kojas sausai nušluostyti ir nepamiršti jų patepti specialiu kojoms skirtu kremu su karbamidu ir pieno rūgštimi, kurie veikia antiseptiškai, pagreitina įtrūkimų gijimą ir mažina nemalonų kojų prakaito kvapą.

Jei vargina nutrynimai -
avinčiuosius nepatogią avalynę, neretai vargina atsiradę nutrynimai, susidarantys tose vietose, kur oda nuolatos dirginama. Gydant juos patariama pirmiausia pasirinkti tinkamą avalynę, o kojas tepti specialiu, antiseptiškai veikiančiu kojų kremu.

Ar žinote, kad:.

avint ankštą avalynę, pasikeičia normali pėdos forma, sumažėja sąnarių paslankumas, o jei tokia avalynė dar ir aukšta pakulne, koja netenka stabilumo, nes svorio centras pasislenka į priekį, o pėda remiasi tik į pakulnę ir sulenktus pirštus,

avalynė turėtų būti 10-15 mm ilgesnė už pėdą, tad perkant batus reikėtų atkreipti dėmesį, kad didysis kojos pirštas nesiremtų į bato smaigalį.
Milda Armonaitė