Jei vaikas grubus

Ir vėl šią naktį jus kamavo nemiga,visą rytą lydėjo bejėgiškumas ir nežinojimas, ką daryti. Jūsų paauglys sūnus vis dažniau trenkia duris ir išeina net neatsigręždamas. Atrodo, nebemokate bendrauti ir suprasti vienas kito. Gal tai paauglystės problema? Ogal visa tai prasidėjo vaikystėje?
Šiandien pakalbėkime apie vaiko grubumą.

Jei vaikas grubus

1. Atminkite, kad be priežasties grubumo ir agresijos nebūna. Pasistenkite išsiaiškinti tikrąsias tokio elgesio priežastis. Galbūt vaikas paprasčiausiai pavargo ar turi problemų su bendraamžiais. Pamėginkite kartu išsiaiškinti situaciją.
2. Jei atsakysite grubumu, tai tik pablogins jūsų santykius. Į grubią repliką reaguokite ramiai. Paaiškinkite vaikui, kad jis turi teisę išsakyti savo nuomonę, tačiau ją pareikšti turėtų gerbdamas, nežemindamas pašnekovo.
3. Išmokykite vaiką tinkamai ir pagarbiai reikšti savo mintis. Pamėginkite aptarti grubią kalbą, atkreipdami dėmesį į žodžius, kalbėjimo toną, netgi intonaciją. Pavyzdžiui, pietaudamas vaikas pareiškia: „Aš nevalgysiu tų kvailų kotletų“. Pamokykite jį sakyti: „Man nelabai patinka kotletai, kitą kartą su malonumu suvalgyčiau ką nors kita“.
4. Jei nekreipsime dėmesio į nemandagų vaiko elgesį, tai gali tapti įpročiu. Taip jūs pasmerkiate vaiką visą gyvenimą turėti bendravimo problemų.
5. Vaikai dažnai mėgdžioja suaugusiuosius, todėl nesiaiškinkite santykių girdint vaikui.

www.reikalingaaukle.lt