Jei...

Visko žinoti neįmanoma, todėl labai gerai, kai specialisto gali pasiklausti, kaip yra iš tikrųjų.

Dukrytė miega ant pilvuko, pakėlusi užpakaliuką į viršų, tarsi atsiklaupusi. Ar tai nekenkia stuburiukui?

Kūdikio iki vienų metų gydytojai nepataria migdyti ant pilvuko dėl galimos rizikos uždusti įsikniaubus į patalus. Šiai mergytei taip miegoti jau nepavojinga. Galbūt anksčiau, dar kūdikystėje, miegančią ant pilvuko mažiau vargino pilvuko diegliai ar kitos bėdelės (pritraukus kojytes prie pilvuko atsipalaiduoja pilvo raumenys), todėl įprato prie tokios padėties. Kiekvienas mažylis pasirenka padėtį. Net jei mama paguldys ant šonelio, naktį mergytė vis tiek atsiguls taip, kaip yra patogiau. Kai mažylės nebevargins pilvuko bėdos, miegojimo padėtis pasikeis.

Žinau, kad kūdikiams duoda vandens, kuriame buvo palaikyta sidabro (dėl dantukų). Kažkodėl tuo netikiu ir nepritariu. Kaip yra iš tiesų?

Žiloje senovėje, kai nebuvo jokių dezinfekavimo priemonių, aplinka buvo nešvari ir dauginosi daug įvairiausių mikrobų, vanduo buvo laikomas sidabro induose. Jis ne taip greitai sugesdavo, nes sidabras turi dezinfekuojamųjų savybių. Dabar sidabrinės monetos vandenukui pagerinti nereikia. Lietuvoje jis yra geras. Jei mama nepasitiki vandens iš čiaupo kokybe arba namuose nėra vandentiekio, geriau ir patogiau kūdikio maistui vartoti gręžinio vandenį iš parduotuvės.

Ar labai blogai, jei kraujyje yra per daug geležies?

Ko gero, mama klausia apie hemoglobiną. Gydytojas vertina ne tik hemoglobino kiekį plazmoje, bet ir kitus kraujo rodmenis (hematokritą, eritrocitus bei kt.). Hemoglobino normos ribos priklauso nuo vaikučio amžiaus. Nežinant tikslesnių kraujo tyrimo rodmenų, į klausimą atsakyti sunku. Gal mergaitės kraujas per tirštas, ji per mažai geria skysčių, todėl jame yra daugiau hemoglobino?

Pastebėjau, kad iš 3 m. mergaitės makšties teka gelsvos žalsvas išskyros. Kas tai?

Mergaitė gali sirgti makšties ir lytinių organų uždegimu. Jį sukelia įvairūs mikrobai, bet priežastis gali būti ir spalinukės, kurios iš tiesiosios žarnos patenka į lytinius organus ir dirgina, todėl naktį juos niežti. Vėliau atsiranda išskyrų. Jų pagausėti gali ir dėl to, kad mergaitė valgo daug saldumynų, kurie pakeičia makšties rūgštingumą, jos terpė tampa ne rūgštinė, o šarminė. Mamai reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ar pediatrą. Jis gali nusiųsti mergaitę ne tik patikrinti, ar nėra kirminų, bet ir ištirti cukraus kiekį kraujyje, nes pagausėjusios makšties išskyros gali būti vienas iš pirmų diabeto požymių. Jei tyrimai nerodo nei diabeto, nei kirminukų, gydytojas siunčia pas mergaičių ginekologą. Jei mama kreiptųsi tiesiai į jį, mergaitei vis tiek pirmiausia tektų atlikti spalinukių tyrimą.