Jūsų namai: idealios tvarkos paslaptys

Ar mėgstate tvarkytis? Ne? Be reikalo - tvirtina Feng šui žinovai. Be to, tvarkytis reikia su meile ir gera nuotaika, antraip po namus pasėsite pyktį, užuot išvalę dulkes.

1. Mėnulio fazės įtaka

Feng šui žinovai tvirtina, kad tvarkyti namus reikėtų pagal natūralius gamtos ciklus. Didžiausią įtaką tam daro mėnulio fazė. Jeigu norite, kad tvarkymasis suteiktų norimą energetinį rezultatą, patalpas reikėtų tvarkyti esant delčiai.

2. Tvarkymasis – tai džiaugsmas

„Koks čia džiaugsmas?“ – paklaus dauguma. Kelios valandos aktyvaus fizinio darbo ir jūsų tvarkymosi pabaigoje laukia uždirbtas malonumas, kai galite pasiilsėti krėsle su arbatos puodeliu rankose bei apžvelgti savo darbo vaisius...

Tačiau, anot feng šui žinovų, pradėti tvarkymąsi esant neigiamoms emocijoms yra iš esmės klaidinga. Viskas, ką jūs darote, turi teikti malonumą – ne tik rezultato vertinimas, tačiau ir pats procesas. Tam, kad paprastas darbas teiktų malonumą, prisiminkite tai, kad jūs ne tik siurbiate, plaunate grindis ar valote dulkes, tačiau ir švarinate savo namus – ne tik fiziškai (nuo šiukšlių, purvo ir dulkių), bet ir astro-energetiniame lygmenyje (nuo susikaupusios neigiamos energijos).

Tvarkymąsi namuose galima prilyginti maudymuisi vonioje. Juk tada jūs su didžiausia meile šveičiate kiekvieną savo kūno centimetrą ir tuo mėgaujatės. Atminkite tai ir dar sykį pagalvokite, ar reikėtų vos ne su didžiausia pagieža siurbti kilimą ar plauti grindis?

Atminkite: jūsų namai taip pat gyvas organizmas (energetiniame lygmenyje). Jie myli jus, jiems reikia jūsų meilės ir priežiūros. Jeigu tvarkysitės kupini teigiamų emocijų, jie atsakys jums tuo pačiu. Ir priešingai.

3. Teisinga gėlių priežiūra – protinės sveikatos garantas


Kažkodėl dauguma mano, jog tinkamas laistymas ir pakankamas apšvietimas yra pakankami dalykai tam, kad gėlės jaustųsi gerai ir teiktų mums teigiamą energiją. Tokie žmonės net pateikia savo veiksmų teisingumo pavyzdį: juk pelargonijos visad žydi, o kampe stovintis fikusas džiugina žalumu.

Bet toks požiūris klaidingas. Esmė net ne kiekvieno augalo tręšime ir net ne jam suteikto ploto vazone dydyje. Visada reikia atminti, kad mūsų žaliesiems augintiniams reikalinga energija ir ne visada jie jos pakankamai pasiima iš vandens, šviesos ir trąšų.

Tvarkantis dulkės nusėda ne tik ant palangių, baldų ar technikos, bet ir ant augalų lapų. Ar nepamirštate nuvalyti augalų lapus? Tokio neatsakingo požiūrio rezultatas – augalas vietoje energijos šaltinio tampa energijos vartotoju. Augalas „įsižeidžia“ ir sugeria jam trūkstamą energiją iš šeimininko.

Dėl to baigus tvarkytis būtina augalų lapus nuvalyti nuo dulkių.

4. Šiukšlės kampuose – ne paprastos šiukšlės

Dauguma grindis valo panašiai: pradedame nuo tolimiausio kambario kampo, šluojame šiukšles iš vieno kambario galo į kitą, kol susiformuoja kauburėlis, kurį vėliau sušluojame ir išmetame. Ir visi yra įsitikinę, jog taip ir reikia daryti. Žinoma, tai patogu ir racionalu, tačiau feng šui teigia, kad namai yra pripildyti energijos, kuri nuolatos juda, cirkuliuoja. Namo kampuose ši energija užsistovi ir būtų naivu manyti, jog tai „teigiama“ energija.

Juk teigiamos energijos – pavyzdžiui, meilė, švelnumas, džiaugsmas – visada juda, o neigiamos – pyktis, neapykanta – yra linkusios tūnoti kampuose ir laukti tinkamo meto. Iš patirties žinome, kad moterys dažnai skundžiasi, jog po tvarkymosi namuose prasideda barniai: vyras nesusitvarkė ten, kur turėjo susitvarkyti, prinešė iš lauko purvo į namus, vaikai išmėtė savo žaislus, o šuo užšoko ant lovos ir ant jos paliko plaukų.

Atrodo, kad visus šiuos dalykus artimieji „darė specialiai“, dėl to ir prasidėjo barnis. Tačiau jie taip elgiasi visada, tad kodėl gi šį kartą įprasti dalykai jus taip supykdė? Taip nutiko dėl to, kad jūs patys aktyvavote neigiamas energijas ir šluota paskleidėte jas po visus namus.

Namų kampuose susikaupusias šiukšles reikėtų šalinti atskirai, neleidžiant joms „keliauti“ per visus namus. Tokiu būdu jūs neigiamą energiją pašalinsite, o ne „pasėsite“. Pabandykite ir suprasite, jog pykčiams jūsų namuose vietos nėra.

5. Šiukšlėmis atsikratykite kuo greičiau

Kaip minėjome aukščiau, šiukšlės namuose turi ne tik fizinę, bet ir energetinę išraišką. Šiukšlių kibiras faktiškai yra neigiamos energijos saugojimo vieta – būtent todėl jį kaip įmanoma dažniau reikėtų ištuštinti.

Juk gaunasi taip, kad visos jūsų surinktos šiukšlės yra dedamos į kibirą, o tai turi labai didelės įtakos (neigiamos) patalpos atmosferai, kurioje toks kibiras stovi. Dėl to geriausia būtų šiukšles iš namų išnešti iškart po tvarkymosi.

Aišku, jeigu gyvenate daugiabučiame name, kuriame nėra šiukšlių vamzdžio, nebūtina visko mesti pro langą. Nedidelės šiukšles galima nuplauti tualete, o dideles – išmesti į kibirą, tačiau reiktų kaip galima greičiau išmesti jas į konteinerį.

6. Pulverizatorius – geriausias draugas

Net jeigu labai dažnai siurbiate kilimą, dalis dulkių vis tiek pakyla į orą. O su jomis ir neigiama energija, kurią mes į jį įmynėme ir tvarkydamiesi bandėme atsikratyti. Dėl to prieš pradėdami siurbti ar valyti dulkes, įjunkite pulverizatorių, bet į jo vandenį įlašinkite kelis lašelius eterinio aliejaus (vanilės apelsinų ar pelargonijos – priklausomai nuo to, kokio rezultato siekiate).

7. Garsai – mūsų pagalbininkai


Turėdami omenyje, kad mūsų namuose „gyvena“ energijos, atlikite štai ką:

- tvarkykitės klausydami energingos muzikos: tai suteiks jėgų ne tik jums, bet ir „įkvėps“ energiją. Tačiau tokią muziką įjungti reikėtų tiktai po to, kai išvalėte kampus;

- baigę tvarkytis paskambinkite visuose kambariuose kinų varpeliu: tai aktyvuos teigiamas energijas ir nuslopins neigiamas;

- po šio ritualo įjunkite ramią atpalaiduojančią melodiją: tai nukreips teigiamą energiją tinkama vaga bei nuramins jus.

8. Vėdinimas – naujos energijos namuose

Vėdinti kambarius geriausia tada, kai skambinate varpeliu – tai leis ne tik atgaivinti patalpų orą, tačiau ir išvyti nereikalingas energijas bei pritraukti tas, kurių reikia jūsų namams.

Geriausia elgtis taip:

- vėdinti baigus tvarkytis (apie 15 min.);

- vėdinti skambinant varpeliu;

- galutininis vėdinimas (apie 3-5 minutes).

9. Aromatas reiškia jaukumą

Geriausia tvarkymąsi baigti taip: įjungti atpalaiduojančią muziką ir paskleisti po namus pasirinktą aromatą. Žinoma, galima naudoti mėgstamiausius smilkalus, tačiau geriausias variantas būtų aromaterapinė lempa su natūraliais aliejais:

• Bazilikas ir citrina (budrumui);

• Eukaliptas ir pelargonija (atsipalaidavimui);

• Jazminas (emocinės įtampos mažinimui);

• Apelsinas (jaukumui ir namų energetikos didinimui);

• Čiobreliai (oro išvalymui).