Ką daryti, jei sausėja oda

Kuo šalčiau lauke, tuo daugiau prišyla namai nuo centrinio šildymo. Pliusas – mums šilta, minusas – siaubingai sausėja ir pleiskanoja oda. „Visa kasausi!“, - rašo merginos forumuose, prašo patarimo ir dalijasi savo problemos sprendimais. Štai kas padeda joms.

1. Oro drėkintuvas. Jis padidina drėgmės koncentraciją nuo 25 % iki 40-60 %. Tai, beje, mažina riziką pasigauti peršalimą ar konjunktyvitą – jie „klesti“ esant būtent sausam orui.

2. Vitaminų vartojimas. Odos sausumas gali būti vitaminų A, E, N, C ir B grupės trūkumo pasekmė. Ypač tokioje situacijoje būtinas vitaminas B1 (tiaminas) – jis odai suteikia elastingumo, mažina sausumą, spartina regeneracijos procesus. Efektyvūs ir vitaminai A bei E.

3. Natūralūs augaliniai aliejai – iš išorės ir į vidų. Alyvų, sėmenų, migdolų, vynuogių kauliukų aliejai gerai minkština odą. Galima jų įpilti į drėkinamąjį kremą. Tačiau turėkite omenyje – jei jūsų kosmetikos priemonėje yra mineralinių aliejų, ji dar labiau sausins odą.

4. Šiltas, bet ne karštas dušas. Kuo vanduo karštesnis, tuo oda sausesnė. Ir nesitrinkite šiurkščiu rankšluosčiu – rinkitės minkštus audinius.