Kad kelionės vaistinėlėje nieko netrūktų

Kada pastarąjį kartą tikrinote savo kelionės vaistinėlę? O gal tokios iš viso neturite? Tuomet smarkiai rizikuojate. Išvykdami į kelionę būtinai pasirūpinkite, kad vaistinėlėje nieko netrūktų.

Visada pravartu turėti vaistų nuo skausmo, pykinimo, viduriavimo ar vidurių užkietėjimo. Bet galbūt jums reikia ir individualių vaistų, kuriuos turite vartoti periodiškai? Apskaičiuokite, kiek laiko truks kelionė, ir pasiimkite jų atsargai. Tepalas nuo raumenų skausmo, vaistai nuo peršalimo, vata, žirklės, termometras, antiseptinis tirpalas žaizdai nuplauti – ir vaistinėlė beveik parengta.

Beje, vaistinėlės turinys priklauso ir nuo to, kur susiruošėte atostogauti. Ilsintis kurorte pakanka ir nedidelės vaistinėlės, o išsiruošus į gamtą, kalnus ar kitas sunkiai pasiekiamas, mažai apgyvendintas vietas, reikės pasiimti kur kas daugiau būtiniausių vaistų.
Jeigu keliausite į atokesnes vietoves, jūsų laukia didelis krūvis, todėl su savimi turėkite stipresnio poveikio skausmą malšinančių vaistų.
Pasiimkite čiulpiamųjų tablečių su eukaliptu, mentoliu ar vitaminu C, kurie numalšins gerklės peršulį, atgaivins burnos kvapą.

Kelionėje nė vienas nėra apsaugotas nuo sužalojimų, todėl pravartu turėti skausmą malšinančių ir patempimus gydančių tepalų ar šaldomųjų aerozolių. Skausmui malšinti galima naudoti šaltus kompresus ar ledą. Taip pat nepamirškite į kelioninį krepšį įsidėti elastinį tvarstį ir gydomųjų pleistrų, kurie pagelbėtų pritrynus nuospaudas, pūsles ar stipriau susižeidus.

Turėkite vaistų nuo viduriavimo, rėmens, virškinimo fermentų. Pasiimkite ir paprasčiausių angliukų – lengvų negalavimų atveju jie padės. Būtina turėti ir antibiotikų, kurie gali būti reikalingi smarkiai apsinuodijus ar gausiai viduriuojant.

Preparatų nuo alergijos turėtų būti visų keliautojų vaistinėlėse. Net jei niekada nepatyrėte alergijos, nesate nuo jos apsaugotas. Jūsų organizmas gali „audringai“ sureaguoti į egzotišką maistą, augalus ar vabzdžių įkandimus. Alergiški žmonės visuomet privalo turėti adrenalino ir alergenui patekus į organizmą nedelsiant jo susišvirkšti.

Pravartu turėti ir silpno poveikio raminamųjų tablečių, širdies raumenis stiprinančių lašų ar validolio. Tai padės kilus stresui, esant dideliam fiziniam nuovargiui ar nervų įtampai. Kalio ir magnio preparatai padės sutrikus širdies ritmui.

Jei keliaujant jus pykina dėl per silpno vestibiuliarinio aparato, prieš išvykstant patartina išgerti vaistų nuo pykinimo. Jeigu vaistų neturite, galima čiulpti citrinos skiltelę, mėtinį ledinuką ar ledo gabalėlį.

Kraujasiurbius atbaidys repelentai. Jų skleidžiamas kvapas paralyžiuoja vabzdžių uoslės receptorius ar tiesiog juos atbaido. Aerozoliai, tepalai, kremai, pieštukai veikia vidutiniškai 4–6 val. Jei jums įkando, niežtinčią, skaudančią ar patinusią vietą patartina tepti spiritiniais ir antihistamininiais tepalais, kurie slopina vabzdžių nuodų sukeltas reakcijas.

Šiltuoju metų laiku atostogaujant paplūdimyje, kopiant į kalnus ar turistaujant, reikėtų nepamiršti odą ištepti kremu nuo saulės. Nestipriai nudegus, galima gydytis purškiamu šaltalankių aliejumi, teptis medetkų tepalu. Jeigu nudegimai rimti, geriau kreiptis į gydytoją.

Jeigu turite sveikatos sutrikimų ir nuolat vartojate medikamentus, vykdami į užsienį, nepamirškite ne tik vaistų, bet ir recepto kopijų ar gydytojo rekomendacijų.

Jei vykstate į egzotišką šalį, pasiskiepykite.

Keliaudami į svečias šalis pasirūpinkite ir sveikatos draudimu. Nelaimės atveju tai apsaugos nuo didelių finansinių nuostolių, jei tektų kreiptis į užsienio medikus.