Kad pleiskanos negadintų nuotaikos
Kaip išnaikinti pleiskanas? Veikiausiai daugeliui mūsų tam tikrais gyvenimo tarpsniais šis klausimas sukelia rūpesčių. Juolab kai šis kosmetinis defektas pasireiškia vasarą, t.y. tada, kai kiekviena moteris nori atrodyti kuo puikiausiai. Ar įmanoma atsikratyti pleiskanų ir kaip tai daryti tinkamai, pataria „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra JUČINSKAITĖ.

Kodėl atsiranda pleiskanos

Kartais pleiskanos pasireiškia dėl pernelyg sausos galvos odos. Tačiau dažniausiai jos vargina žmones, kurių galvos oda riebi, nes svarbi pleiskanų priežastis – riebalinių liaukų aktyvumas. Taip pat galvos odos pleiskanojimui įtakos turi stresas, netinkama mityba, ypač vitaminų B6, B12, F bei seleno trūkumas. Įtakos turi ir per dažnas galvos trinkimas muilu ar šarminiais šampūnais, taip pat ir dažnas galvos apdangalų nešiojimas.
Nustatyta, kad, atsiradus pleiskanų, gausėja galvos odoje esančių mikroorganizmų, grybelių (Pitysporum ovale). Nors grybelių reikšmė dar pakankamai neištirta, tačiau tyrimai nustatė, kad jie minta riebalais, kuriuos gamina oda, ir jų padaugėja sergant seborėjiniu dermatitu.

Kokį šampūną pasirinkti

Šampūnai nuo pleiskanų, be galvos odos valomųjų ir dezinfekuojamųjų medžiagų, turi ir pleiskanas naikinančių veikliųjų medžiagų. Šampūnai nuo pleiskanų išlieka populiariausia šio defekto gydymo priemone, nes vienu metu ir valo, ir gydo galvos odą, vadinasi, nereikalauja papildomo laiko plaukų priežiūrai.
Šampūnų nuo pleiskanų sudėtyje esančių veikliųjų medžiagų poveikis gali būti įvairus:
* Normalizuojantis ląstelių atsinaujinimo ciklą ir taip mažinantis pleiskanų atsiradimą.
* Tirpdantis epidermio raginį sluoksnį ir valantis galvos odos paviršių.
* Kontroliuojantis galvos odoje esančių grybelių kiekį, t.y. veikiantis antimikrobiškai.
Todėl, renkantis plaukų priežiūros priemones nuo pleiskanų, pravartu žinoti, kad:
• salicilo rūgštis, seleno disulfidas šalina pleiskanas, užkerta kelią naujų pleiskanų atsiradimui, tačiau nepanaikina grybelio Pitysporum ovale;
• degutas ir siera – veiksmingai išvalo odą ir pašalina pleiskanas, todėl šios priemonės labiausiai tinka pirmuoju kovos su pleiskanomis etapu;
• cinko piritionas, klimbazolas, ketokonazolas pasižymi fungistatiniu, t.y. grybelio dauginimąsi slopinančiu, bei galvos odos uždegimą malšinančiu poveikiu;
• ciklopiroksas pasižymi antibakteriniu ir uždegimą slopinančiu poveikiu;
• piroktono olaminas normalizuoja galvos odos ląstelių atsinaujinimo ciklą.

Saugus „Bio +“ produktai

„Bio +“ priemonių nuo pleiskanų veiklioji sudedamoji dalis yra Piroctono olaminas. Tai sintetinė veiklioji medžiaga, kuri normalizuoja galvos odos ląstelių atsinaujinimo ciklą. Piroctono olamino veiksmingumas yra daug kartų įrodytas atlikus mokslinius tyrimus. Todėl „Bio +“ priemonės nuo pleiskanų akivaizdžiai mažina pleiskanų formavimąsi, galvos odos paraudimus ir niežėjimą.
Piroctono olaminas yra tirpus vandenyje, tad, šampūną nuskalavę, nuplausime ir veikliąsias medžiagas. Todėl, kai pleiskanojimas yra stiprus, patartina vartoti ir specialų losjoną „Bio Active Care“. Šis nenuskalaujamas kondicionierius ne tik naikina pleiskanas, bet ir stimuliuoja kraujotaką, balansuoja galvos odos riebalinių liaukų veiklą, didina šampūno veiksmingumą.
Taip pat galima įsigyti ir specialųjį dažytiems plaukams sukurtą šampūną „Bio + special shampoo“. Jis ne tik naikina pleiskanas, bet ir tausoja plaukų spalvą.
Visose „Bio +“ priemonėse nuo pleiskanų ankstesnė sudedamoji dalis derva pakeista veiksmingesniu galvos oda raminamąjį poveikį turinčiu skandinaviškojo kadagio ūglių ekstraktų.

Patarimai

• Neignoruokite pleiskanų. Nemanykite, kad jos išnyks savaime, kad viskas susitvarkys be jokių pastangų. Anaiptol. Laiku nepradėjus tinkamai prižiūrėti galvos odą, vėliau vien kosmetikos priemonės gali jau nebepadėti, o dėl išsivysčiusio galvos odos uždegimo gali tekti kreiptis į dermatologą.
• Trinkite galvą dažnai, jei reikia – kasdien (jeigu pleiskanos riebios). Svarbu nepersistengti: nepilti daug šampūno.
• Naudokite švelnius šampūnus. Patartina į skalavimo vandenį įpilti keletą lašų arbatmedžio aliejaus.
• Masažuokite galvos odą kuo švelniau, nes antraip skatinama riebalų liaukų veikla ir, užuot mažėjus, pleiskanų daugės.
• Jeigu kasdienis galvos trinkimas švelniu šampūnu nepadeda, įsigykite specialų šampūną nuo pleiskanų.
Suomių firmos „Cutrin“ plaukų priežiūros „Bio+“ produktų galima įsigyti „Eurovaistinių“ savitarnos skyriuose arba pas profesionalius kirpėjus, dirbančius su „Cutrin“ kosmetika, bei specializuotame kirpyklos reikmenų parduotuvių tinkle „Medinės šukos“ ir „Martina“.

Kad pleiskanos negadintų nuotaikos