Kad po pavasario darbų neskaudėtų raumenys

Gerėjantys pavasario orai vilioja iš namų. Miestelėnai prisimena dviračius, riedučius, riedlentes, po darbų skuba į sodus. Kaimo žmonės ruošiasi daržų sodinimo darbams bei sėjai. Dygsta šiltnamiai ir gražėja Lietuvos ūkininkų laukai. Darbštūs Lietuvos žmonės neria į gausius darbus, kurie baigsis tik vėlyvą rudenį.

Suaktyvėjus žmonių fiziniai veiklai, vis daugiau jų kreipiasi į gydytojus ir vaistininkus, kamuojami įvairių skausmų. Dažni skausmai sąnariuose, nugaroje, sausgyslių patempimai. Labai dažni raumenų skausmai. Padirbėjus sode ar darže, jau kitą dieną raumenų grupės, kurios per žiemą nebuvo aktyviai apkraunamos fiziniu krūviu, duoda apie save žinoti įkyriu skausmu.

Judesiai pasidaro riboti, skausmingi. Dar didesnis skausmas pasitaiko tais atvejais, kai sukaitus ar po darbų šiltnamiuose dirbama šaltame pavasario vėjyje. Tada atsiranda šaknelinio-radikulitinio pobūdžio skausmas.

Jo metu tiesiog surakina nugarą, kaklą ar juosmenį. Ne mažiau įkyrus yra rankų, kurių raumenys ypač apkraunami dirbant pavasario darbus, skausmai. Raumenų skausmai labai panašūs į sąnarių. Ir vieni, ir kiti apriboja žmogaus judesius, neleidžia jam visavertiškai judėti ir dirbti. Ypač tai svarbu pavasarį, kai darbai nelaukia ir juos vis tiek tenka atlikti.

Kad nereikėtų kentėti
raumenų skausmo ir jis nelydėtų užsibrėžtų darbų, reikia naudoti gelį skausmingai sričiai tepti.

Vaistinėse gausu gelių nuo skausmo. Išsirinkti būna sunku, tačiau kvalifikuotas vaistininko ar jūsų šeimos gydytojo patarimas visada padės. Rinkitės gelį, kuris veikia greičiausiai.

Svarbu:
reikėtų pasiteirauti vaistininko ir gydytojo, ar gelis nesukelia fotosensibilizacijos reakcijų - tai šalutinis reiškinys, kai patepus geliu skaudamą sritį, joje saulės spinduliai sukelia odos pažeidimą ir nekrozę.

Tai ypač svarbu pavasarį, kai saulės spinduliai labai aktyvūs, o pasitepus geliu dirbama po atviru dangumi. Priešingu atveju, norėdami sau padėti, galite tik dar labiau pakenkti.

Rekomenduotina rinktis gelį, kuriame yra mentolio ir ibuprofeno. Mentolio veikimas yra greitas ir papildo pagrindinės veikliosios medžiagos - ibuprofeno - poveikį. Mentolis dirgindamas odoje esančius receptorius slopina skausmo pojūtį, o po kiek laiko įsigėręs į audinius ibuprofenas galutinai sunaikina skausmą ir uždegimą. Mentolis lyg atveria odą ir nulemia ibuprofeno geresnį prasiskverbimą gilyn. Tai leidžia ibuprofenui dar stipriau nuslopinti uždegimą bei skausmą ten, iš kur jis plinta. Mentolis su ibuprofenu - viena geriausių formulių nugaros, juosmens, rankų bei kojų raumenų skausmui nugalėti.


Gyd. Arūnas Grinkevičius