Kad skutimasis taptų malonumas

Jūs turite pasirinkimą: sausas ir greitas skutimasis mašinėle ar kiek ilgesnis skutimasis peiliuku. Kiekvienas būdas turi savo privalumų ir trūkumų. Kad skutimasis taptų malonumas

Skustis mašinėle yra greičiau, patogiau, nereikia jokių papildomų priemonių (skutimosi putų/želė). Tačiau mašinėlės nenuskuta taip švariai kaip peiliukai. Plaukeliai yra praktiškai nukerpami, todėl būna ilgesni nei skutant peiliuku ir greičiau atauga. Naudojant mašinėlę oda gali išsausėti. Be to, mašinėlė gali per daug sudirginti jautrią odą. Tačiau galima naudoti specialias priemones po skutimosi, kurios nuramina sudirgintą odą.

Skutimasis peiliuku užima šiek tiek daugiau laiko. Tačiau tai yra kasdienis ritualas, kuriuo šimtmečiais naudojosi visi vyrai. Peiliukas nuskuta švariau ir lygiau, mažiau dirginama oda. Tačiau peiliukus reikia gana dažnai keisti.

Skutimosi ABC:

Reikia: gero peiliuko, priežiūros priemonių prieš ir po skutimosi

• Nuprauskite veidą šiltu vandeniu. Tai paruoš odą skutimuisi, geriau pasiskirstys skutimosi putos/želė.Kad skutimasis taptų malonumas

• Skutimosi putas/želė pirmiausiai užpurškite ant delno. Tuomet pirštų galiukais masažuojamais sukamaisiais judesiais paskirstykite ant veido. Reikia padengti plonu putų/želė sluoksniu. Užtepus per daug, skustis bus sunkiau, nes užkimš ir strigs peiliukas.

• Skustis reikėtų pagal plaukelių augimo kryptį, iš viršaus žemyn. Peiliuko stipriai nespauskite. Po kiekvieno brūkštelėjimo nuskalaukite peiliuką. Peiliuką plaukite šiltame vandenyje, nes karštame jis greitai atšips.

• Pradėkite skustis nuo šonų. Vėliausiai skuskite smakro ir viršutinės lūpos sritį, nes čia auga storiausi ir tankiausi plaukeliai. Jiems reikia daugiau laiko, kad suminkštėtų.

• Nusiprauskite vėsiu vandeniu ir pasitepkite balzamu po skutimosi ar specialiu kremu.

Geriausia po skutimosi naudoti želė, nealkoholinį toniką, drėkinamąją emulsiją ar balzamą.

Aromatizuotuose priemonėse yra alkoholio, kuris gali labai išsausinti odą. Todėl jo kasdien naudoti nereiktų, ypač turintiems jautrią odą.

Nusiskutus nerekomenduojama naudoti riebaus kremo, nes jis gali užkimšti odos poras ir sukelti uždegimą.

• Anksčiau priemonės po skutimosi nebuvo naudojamos. Odą po skutimosi senoliai nuramindavo taip: nuplaudavo veidą šiltu vandeniu ir priglausdavo delnus prie nuskustų žandų. Taip laikydavo kol rankos atvėsdavo. Tuomet vėl nusiplaudavo šiltu vandeniu ir palaikydavo priglaustus delnus. Kiek efektyvus šis metodas, gali išbandyti kiekvienas. Tai patogu ir nieko nekainuoja. Šis senovinis metodas gana racionalus. Teigiama įtaka odai gali būti dėl pagerėjusios kraujotakos, nes spaudimas yra vienas iš masažo elementų. Beje, tai siejasi ir su akupresūra, reiki bei kitomis netradicinės medicinos metodikomis.
 

Autorė: Ieva Kleinauskienė

Kad skutimasis taptų malonumas