Kada NEtrinkti plaukų?

Net ir iš pirmo žvilgsnio beviltiškai buka „Užsispyrusi blondinė“ Elle Woods, vaidinama Reese Witterspoon, žinojo, jog 24 valandas po cheminio sušukavimo plaukų plauti negalima. Bet ši taisyklė – anaiptol ne vienintelė, kada išties plaukų trinkimas atneštų ne naudos, o žalos.

Kada ir kodėl dar nepageidautina trinkti plaukų?

* Prieš plaukų dažymą.
Natūrali galvos odos paviršiuje susidariusi riebalų plėvė saugo plaukus nuo žalojančio dažų sudėtyje esančių cheminių medžiagų poveikio. Taigi kad dažai paveiktų tik plaukus, bet ne galvos odą, netrink plaukų mažiausiai parą iki procedūros.

* Prieš apsilankymą grožio salone.
Be abejo, daugelis mūsų esame įpratę prieš apsilankymą grožio salone pasirūpinti plaukų švara – kad kirpėjas nepasibaisėtų galvos higiena. Tačiau jei plaukai nėra labai riebūs, užteks juos trinkti ne tą pačią dieną, o dieną prieš tai. Mat grožio salone vis tiek laukia plaukų trinkimo procedūra, o atliekama 2 kartus per dieną ji gali pernelyg išsausinti plaukus ir galvos odą.

* Prieš einant į paplūdimį.
Beprasmiška trinkti galvą prieš lepinimąsi saulės voniomis ir jūros bangomis. Vėjas, smėlis, UV spinduliai ir sūrus vanduo vos per valandėlę švarius ir purius plaukus pavers beviltišku nesusipratimu, tad grįžus namo neišvengiamai laukia trinkimo procedūra. Logiška: kam dar alinti plaukus prieš tai?

* Po plaukų tiesinimo.
Jei grožio salone tau atlikta plaukų tiesinimo procedūra, rekomenduojama plaukų netrinkti bent 2 dienas. O vėliau trinkimui naudoti tik specialius produktus – nepamiršk pasiteirauti apie juos savo kirpėjo, jei jis pats nespėjo tavęs informuoti apie naujos šukuosenos priežiūrą.