Ar tai sėdėjimo namuose pasekmė ar erekcijos sutrikimas?

Atrodo, kad seksualinė sveikata jau seniai nebėra tabu – apie tai kalbama labai daug ir gana atvirai. Teigiama, kad seksualinė sveikata labai svarbi kiekvienam lytiškai aktyviam žmogui, todėl ja turėtų būti rūpinamasi be jokių išimčių. Gaila, tačiau kai kokie nors lytinės funkcijos sutrikimai paliečia konkretų asmenį, vos kas dešimtas iš jų skuba pas gydytojus. O kaip kiti? Kiti išgyvena savyje ir tik dar labiau gilina problemą.

Grėsmingi skaičiai

Statistika rodo, kad milijonai vyrų dėl erekcijos sutrikimų kreiptis į medikus tiesiog nedrįsta, o per ateinančius 5 metus ši problema visame pasaulyje tik dar labiau didės. Teigiama, kad erekcijos sutrikimų turinčių vyrų skaičius siekia mažiausiai 150 mln.Įvairios prognozės rodo, kad jis didės bent iki 170 mln. Tikėtina, kad realūs skaičiai daug baisesni – retas drįsta kalbėti apie tai, kad vis dar norisi, o kažkodėl nebepavyksta.

Gal kaltas nuovargis?

Vienkartinės nesėkmės lovoje – visiškai normalu. Jų net nereikėtų vadinti nesėkmėmis, nes tokių nepavykusių lytinių aktų priežasčių gali būti labai daug. Viena dažniausių šiomis dienomis – lėtinis nuovargis.

Iš šiuolaikinio žmogaus reikalaujama labai daug – kad jis sėkmingai dirbtų, pilnavertiškai pasirūpintų savo šeima ir savimi, daug sportuotų, sveikai valgytų ir turėtų dar bent kelis pomėgius, užsiimtų labdaringa veikla, saugotų gamtą ir taip toliau. Nuolatinė įtampa darbe ir beprotiškas gyvenimo tempas dažną vyrą priverčia užmiršti savo lytinius poreikius ir pirmenybė teikiama ne suartėjimui su antrąja puse, o miegui, poilsiui, atsipūtimui. Jei erekcijos funkcija per atostogas net pagerėja, tuomet labai tikėtina, kad nėra jokios lytinės disfunkcijos ir vyro sveikatą neigiamai veikia ilgą laiką kamuojantis lėtinis nuovargis. Šiuo atveju reikėtų pailsėti, galbūt atsisakyti daug streso keliančio darbo ar stengtis daugiau laiko praleisti su šeima bei užsiimant malonia veikla. Tikėtina, kad netrukus grįš ir lytinis potraukis, ir puiki erekcijos funkcija.

Beje, pasirodo vis daugiau informacijos apie tai, kad labai didelis laiko praleidimas prie įvairiausių ekranų gali griauti poros santykius. Kiek daug žmonių vakarais ir rytais pirmiausia apkabina ne savo antrąją pusę, o mobilųjį telefoną? Galbūt būtų verta pagalvoti ir apie tai?

O gal tai – erekcijos disfunkcija?

Erekcijos sutrikimas (kitaip vadinamas erekcijos disfunkcija) gali būti įtariamas, kai vyrui nepavyksta pasiekti ir (arba) palaikyti reikiamos erekcijos bent keletą mėnesių arba bent pusę metų (priklauso nuo lytinių santykių reguliarumo) ir tai įvyko daugeliu atvejų arba visada, kai tik buvo bandoma lytiškai suartėti.  

Ši problema gali atsirasti bet kokio amžiaus vyrui. Ji būna įvairaus sunkumo – varpa gali sukietėti nepakankamai arba normalų kietumą išlaikyti per trumpai. Pagal tai erekcijos sutrikimai skirstomi į keletą laipsnių. Sunki erekcijos disfunkcija susijusi su situacija, kai nepasiekiama visiškai jokia erekcija ir lytinio akto net neįmanoma pradėti.

Lietuvoje taip pat yra veiksmingų vaistinių preparatų

Taigi pirmasis žingsnis, įtariant erekcijos sutrikimus, yra kreipimasis į patikimą specialistą. Apklausęs ir atlikęs reikiamus tyrimus, jis patars, ką daryti toliau.

Jei gydytojas Jums rekomenduos medikamentinį gydymą, Jūs visuomet galite rinktis pažangesnius ir naujesnius vaistinius preparatus – pakalbėkite su juo apie tai. Anksčiau vartoti ir kai kurie dabar tebevartojami vaistai sukelia daugiau nepageidaujamų poveikių, tačiau naujos kartos vaistai nemalonių nepageidaujamų poveikių turi kur kas mažiau. Šie simptomai apima galvos skausmą, veido paraudimą, jaučiamą širdies plakimą, karščio bangas, nosies užsikimšimą ir kitus nemalonius pojūčius, tad dauguma vyrų, tikėtina, norėtų jų išvengti. Nors erekcijos funkcijai skirti vaistai pačių erekcijos sutrikimų priežasčių nepašalina (neišgydo ligos), tačiau padeda pritekėti didesniam kraujo kiekiui į varpą ir pasiekti erekciją (minėtieji vaistai veikia išplėsdami varpoje esančias kraujagysles – kuo jie selektyvesni, tuo mažesnė nepageidaujamų poveikių tikimybė). Puiku tai, kad dauguma populiariausių vaistų veikia tik esant lytinei stimuliacijai, tad pirmiausiai vis tiek reikėtų pradėti nuo glamonių – tai padeda išlaikyti visą malonią suartėjimo seką ir pasimėgauti procesu neskubant.

Šaltinis |Pasveik.lt info