Kaip biure neužsikrėsti gripu

Šiuolaikinis biurų išplanavimas pirmenybę teikiant atviroms erdvėms, savaime suprantama, turi privalumų. Bet kvėpavimo takų infekcijų ir gripo epidemijos metu šie privalumai nublanksta prieš trūkumą: bendroje salėje, kai visi sėdi arti vienas kito, nepasigauti viruso yra labai sudėtinga. Bet įmanoma.

Visą dieną juokinti žmones būnant su kauke? Ar tapti snobu ir slėpti rankas nuo paspaudimo? Yra ir kitų būdų, tikina žurnalas "Zdorovje".

Dirbkite namie

Susitarkite su darbdaviu, kad dalį darbo atliksite namie. „Herojų“, kurie į darbą ateina nukankinti ligos, bus kur kas mažiau.

O piliečiams, kurie vaikščioja į darbą sirgdami viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (VKTI), būtų įdomu susipažinti su Londono universiteto koledžo (JK) mokslininkų, kurie 10 metų stebėjo 10 000 valstybės tarnautojų, išvadomis. Pasirodo, 30-40 proc. žmonių, kurie niekada neprašo biuletenio, po kelių metų beveik 2 kartus dažniau patenka į ligonines sirgdami rimtomis širdies, kraujagyslių, inkstų ligomis.

Uostykite snaputį

Atsineškite į biurą augalą – snaputį. Jo lapuose yra lakių fitoncidų, kurie naikina bakterijas. Lapelius sutrinkite tarp pirštų ir pauostykite. Apskritai, kuo biure daugiau žalumos, tuo didesnis žmonių darbingumas ir stipresnis imunitetas, tvirtina Teksaso universiteto (JAV) mokslininkai. Jie lygino žmones, dirbančius biuruose be augalų ir dirbančius „žaliuose“ biuruose. Nustatyta, kad kambariniai augalai 82 proc. tarnautojų padeda jaustis ramiau ir darbingiau.

Nevalgykite bandelių

Apgaudinėti skrandį picomis ir bandelėmis gripo epidemijos metu yra labai neprotinga: ne tik rizikuojate priaugti svorio, bet galite papildomai susilpninti imunitetą. O jums reikia atvirkščiai, jį stiprinti. Taigi, pusryčiams – būtinai šviežiai spaustos sultys.

Arbata biure – su citrina ir gabalėliu juodojo šokolado. Užkandis – obuoliai, apelsinai, kivi, persimonai, natūralus jogurtas, riešutai. Pietums – žuvis, kepenėlės, virti ar troškinti brokoliai, salotos su žolėmis, morkomis ir paprika. O namie vakarienei į visus patiekalus pridėkite šviežio svogūno ir česnako.

Plaukitės rankas

Kai visi aplink kosėja ir čiaudi, dažniau plaukitės rankas. Juk visi mes liečiame durų rankenas ir telefono ragelius, kuriuos prieš tai lietė kolegų rankos. Ir kad užsikrėstumėte visai nereikia po to įsikišti rankų į burną – pakanka pasitrinti akis ar pasikasyti nosį. Po ranka laikykite drėgnas servetėles ar flakonėlį su antibakteriniu geliu.

Skalaukite gerklę

Jei sėdite netoli kondicionieriaus, kelis kartus per dieną skalaukite gerklę. O kad nereikėtų kvaršinti sau galvos dėl skalavimo tirpalo gamybos biuro sąlygomis, tiesiog darbo stalo stalčiuje turėkite buteliuką su skysčiu burnai skalauti, jame yra antiseptiko, visiškai tinkančio gerklės skalavimui.

Didinkite oro drėgnumą

Gripo ir VKTI infekcijos prasideda kartu su šildymo sezonu: centrinio šildymo išdžiovintas oras yra būtent tai, ko reikia, kad virusai greičiau daugintųsi. Geriausiai virusas perduodamas tuomet, kai santykinis oro drėgnumas yra mažas – nuo 20 iki 35 procentų. Kai drėgnumas yra didesnis nei 80 proc., viruso perdavimas praktiškai neįmanomas. Taigi, pirkite oro drėkintuvus ir didinkite oro drėgnumą biure.