Kaip būti ir mama, ir drauge?

Mama turi gausybę vaidmenų – nuo globėjos iki auklėtojos. Ir kažkur tarp jų – draugės vaidmuo. Vis dėlto kartais gali būti sunku surasti pusiausvyrą tarp buvimo mama ir drauge.

Kai vaikas dar labai mažas, mama būna jo saugotoja, globėja – viskas. Dar visiškai maži vaikai suvokia, kad geriausia vieta gauti visus atsakymus, pagalbą ir meilę yra jų mama. Bet vaikams augant keičiasi ir motinos vaidmuo.

Paauglystės bėdos

Daug paauglių gali pradėti laikyti mamą (ir tėvą) priešu. Galiausiai juk būtent tėvai nustato taisykles ir reikalauja laikytis tvarkos, kai paaugliai mieliau pasiblaškytų po platųjį pasaulį. Dėl to dažnai kyla konfliktų namie; vaikai nustoja pasakoti apie savo draugus, pomėgius, tai, kuo gyvena.

Tarp motinos ir dukters kyla dar daugiau konfliktų. Štai kodėl dauguma motinų stengiasi išlaikyti ir puoselėti draugystę su paauglėmis dukromis, tikėdamos, kad dukros bus atviros ir žinos, kad motina galima pasitikėti.

Jei dukra jumyse mato draugę, jai bus kur kas paprasčiau ateiti pas jus su sudėtingais klausimais ir sunkiais sprendimais – dėl alkoholio, narkotikų, sekso, gyvenimo. Vis dėlto taip galite sužinoti dalykų, kurių mieliau nežinotumėte.

Artima draugystė su dukra gali būti labai naudinga paauglystės metais, bet yra ir neigiamų šios draugystės pusių. Mama - draugė gali vengti konfliktuoti su dukra ar ją bausti, nes nori išlaikyti draugystę. Mama taip pat gali neskatinti paauglės turėti savo amžiaus draugų, rizikuoti, patirti naujų dalykų. Kitaip tariant, mama gali imti manyti, jog ji vėl bus savo vaikui „viskas“.

Leiskite jiems klysti

Kad jūsų vaikas užaugtų subrendusia asmenybe, jis turi išsiugdyti pasitikėjimą, nepriklausomybę ir atsakomybę. Jis turi padaryti savų klaidų ir atkentėti pasekmes. Jei mama bus pernelyg gera draugė, paauglys gali neturėti tokios galimybės patirti augimą.

Jums reikia pasiekti pusiausvyros. Leiskite vaikui žinoti, kad jis visada gali pas jus ateiti su bet kokia problema, klausimu ar situacija, kad jūs visuomet jį išklausysite atvira širdimi. Tačiau taip pat duokite jam suprasti, kad jūsų pirmasis ir pagrindinis vaidmuo jo gyvenime yra mamos, ne draugės. Jei jis sulaužys taisykles, kentės dėl pasekmių.

Jūs ir toliau būsite tvarkos, disciplinos ir stabilumo garantas savo vaikui, kol šis užaugs. Ir nors šiame kelyje gali laukti konfliktų ir iššūkių, motinos ir draugės vaidmenų suderinimas padės išauginti vaikus sveikais, laimingais ir produktyviais suaugusiaisiais.