Kaip išgyventi skyrybas?

Skyrybos suduoda skaudų smūgį kiekvienos moters psichikai, dvasiniam pasauliui. Kai kurie psichoterapeutai, pavyzdžiui Normanas Farberojus, yra tvirtai įsitikinęs tuo, kad „po ilgalaikės ir tvirtos šeimos iširimo, moteris praktiškai niekada nesusigrąžina iki tol turėtos dvasinės sveikatos“. Po skyrybų kas aštunta moteris pabando nusižudyti, kas ketvirta – kreipiasi psichologo arba psichoterapeuto pagalbos, o daugelis kitų moterų - išgyvena depresiją, kuri reikalauja specialaus gydymo.

Net jeigu jums dabar labai blogai, nereikėtų situacijos pernelyg sudramatinti, nes bet kokia tokia situacija su laiku keičiasi. Skyrybos – tai skaudus smūgis, tačiau reiktų prisiminti, kad bet kokia pabaiga yra kažkokio naujo etapo pradžia. Neatsiribokite nuo pasaulio, nesiimkite kraštutinių priemonių, nes tai
tneš jokių teigiamų pokyčių jūsų būsimame gyvenime. Iškelkite aukštai galvą, išlikite ori, stipri ir pradėkite gyvenimą iš naujo – geresnį gyvenimą!

Patariame, kas galėtų padėti atsigauti iš karto po skyrybų:

* Turės praeiti nemažai laiko, kol su buvusiu vyru galėsite kalbėti be ašarų ar staiga išsiveržiančių emocijų. Visi jūsų širdies skausmai, ašaros iš karto po skyrybų yra normalu. Tokie vidiniai skausmai primena būseną, kada atsitinka didelė nelaimė. Tačiau po kiek laiko tai praeina. Tada moteris nustoja gailėti savęs, gražių šeimyninių akimirkų ir pajaučia išsivadavusi iš tam tikrų varžtų. Moteris staiga pasijaučia esanti laisva ir nepriklausoma. Daugelis pradeda džiaugtis įvykusiais pokyčiais.

* Iš karto po skyrybų imkitės aktyvių veiksmų – pakeiskite aplinką. Pagaliau jūs įgaunate teisę be jokių atsiklausimų pasidaryti remontą taip, kaip jums norisi. Išmeskite iš namų visus buvusius vyro daiktus, išliekite savo emocijas atsikratydama tų daiktų, kurie jums kelia asociacijas su buvusiuoju. Paruoškite sau malonia aplinką, kur jūs viena jaustumėtės tikra karalienė. Perstatyti baldai, naujos užuolaidos ir padaryta generalinė tvarka gali labai stipriai pagerinti jūsų savijautą.

* Susiraskite sau tokį kiekį užsiėmimų, kad verkšlenimams ir dejavimams dėl buvusiojo paprasčiausiai neatsirastų laiko. Suplanuokite savo dieną ir nesėdėkite sudėjusios rankų.

* Leiskite sau nors kartą padaryti tai, kas anksčiau buvo uždrausta. Jūs turite tam pilną teisę. Iškrėskite kokią nors kvailystę už kurią jūsų buvęs vyras būtų jus „užgraužęs“. Susitikite su draugėmis, kurias galbūt buvote primiršusios, prasiblaškykite kartu leisdamos laiką.

* Užsiimkite savimi. Pradėkite sportuoti, pakeiskite plaukų spalvą ar kirpimą, įsigykite naujų rūbų. Apsilankykite grožio salone ir palepinkite save. Po to pakils jūsų savivertės jausmas, pasijusite gražia ir seksualia. Be to, pastebėsite, kad į jus žvilgčioja kiti vyriškiai. Tokiu būdu jūs taip pat gausite didžiulį moralinį pasitenkinimą prieš susitinkant su buvusiuoju. Juk visada moteriai norisi įrodyti, kokį gardų kąsnelį jis prarado.

* Iš anksto paruoškite atsakymus į smalsaujančiųjų klausimus. Tikėkitės išgirsti klausimą: „O kodėl jūs vis dėlto išsiskyrėte?“. Tokiam klausimui pasiruoškite labai trumpą savo atsakymą. Pavyzdžiui, jis galėtų būti toks: „Atsiprašau, bet šiuo metu aš nenoriu diskutuoti šia tema“. Nesigėdinkite naudotis tokiais iš anksto paruoštais atsakymais, nes jeigu pradėsite kiekvienam aiškinti skyrybų subtilybes, gali grįžti skausmas, prasiveržti jūsų emocijos, o juk to jums visiškai nereikia.

* Vietoj to, kad keiktumėte buvusįjį, sau mintyse pasakykite jam ačiū už gražias akimirkas, kurias jis suteikė, už šeimyninio gyvenimo patirtį, už tai, kad jūs dabar laisva naujiems, laimingesniems ir geresniems santykiams. Kartokite šią mintį laikas nuo laiko, kol suprasite, jog tai tikra tiesa.

* Jeigu turite vaikų, nekaltinkite savęs, kad negalėsite jiems suteikti pilnos šeimos. Taip susiklostė aplinkybės ir niekas dėl to nėra kaltas.

* Kiekvieną kartą, kai jums norėsis savęs pagailėti, geriau sarkastiškai pagailėkite vargšelio ir nelaimingo buvusiojo, kuriam tikriausiai dabar be jūsų labai sunku. Humoro jausmas jums tik padėtų tokioje situacijoje. Sarkastiškai pamąstykite apie tai, kad skyrybos jums tai naujo gyvenimo pradžia, naujos galimybės, o jam - didžiausia nelaimė ir praradimas.