Kaip išmokyti vyrą padėti namų ruošoje?

Skalbimas, tvarkymasis, maisto gaminimas ir kiti namų ruošos darbai beveik be išimties tenka moterims. Jos turi dirbti, bet turi spėti ir apsikuopti namie. Visgi vienu užpakaliu dviejų kėdžių neužsėsi, o plėšymasis tarp darbo ir namų ruošos gali arba sumažinti abiejų veiklų naudingumo koeficientus, arba po kiek laiko užklups fizinis ir psichinis išsekimas. Tad namų ruošos operacijoms atlikti būtina aktyviai skatinti ir vyrą. O kaip tai padaryti taip, kad nebūtų pakenkta šeimyninei gerovei?

Šoko terapija

Kelias dienas liaukitės dirbusi bet kokius namų darbus. Kai vyras pamatys, kokius kalnus indų išplaunate kiekvieną dieną, kokias šūsnis skalbinių reikia išlyginti, kai pavalgys paties išsivirtų parduotuvėje pirktų koldūnų, labai tikėtina, kad jis įvertins jūsų triūsą ir sutiks kai kuriuos darbus atlikti savarankiškai.

Kompromisas

Derybų keliu atraskite kompromisą ir pasidalinkite pareigomis: jis neša šiukšles ir plauna indus, jūs gaminate valgyti ir lyginate skalbinius. Taip pat galima pasidalinti darbais pagal savaitės dienas: pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais indus plauna vyras, antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais – žmona.

Šantažas

Nelabai geras būdas, bet kartais visgi būna naudingas. Pateikite vyrui ultimatumą: „Jei tu nedarysi to ir ano, tai aš nedarysiu šito ir kito“. Tačiau šantažas neturi būti agresyvus, nes vyrai retai kada pakenčia spaudimą. Bandymas palenkti reikalus savo naudai turi būti švelnus, bet atkaklus.

Techninis aprūpinimas

Įsigykite pačią šiuolaikiškiausią butinę techniką su gausybe mygtukų. Kaip žinia, vyrai labiau už moteris linkę sąveikauti su technika. Paprašykite vyro padėti susipažinti su indaplove ir naujuoju siurbliu, o kol jis pats aiškinsis, supras, kad namus sutvarkyti naudojantis tokia technika yra visai nesudėtinga, rašo „Ženskij klub“. Po to bus daug lengviau įtikinti jį pasidalinti namų ruošos darbais.

Švelnumas ir teigiamas poveikis

Girkite vyrą už net pačias menkiausias jo šeimyniškumo apraiškas, pabrėžkite kaip puikiai jam pavyksta atlikti vienokį ar kitokį darbą. Jūsų nurodymai turi būti ne liepiamojo, o švelnaus patariamojo pobūdžio.

Vyro pagalbos reikia prašyti tada, kai iš tikrųjų atsiranda pagalbos poreikis, o ne tam, kad jis „neatsipalaiduotų“. Nebandykite paversti vyro namų ruošos Barbe devyndarbe, tegu namų rūpesčiai būna jūsų bendras užsiėmimas. Nekaltinkite vienas kito ir nebandykite nusikratyti atsakomybės. Padėkokite vyrui už atliktą darbą, parodykite jo pagalbos reikšmingumą.

Galiausiai, prieš apkaltinant vyrą nesugebėjimu ar nenoru padėti jums namų ruošoje, prisiminkite, kas visus darbus atlikdavo jo tėvų šeimoje – tėvas ar mama, ar tėvas padėdavo mamai tvarkytis namie, o gal tai buvo grynai moteriškas užsiėmimas.

Suvokimas, įskiepytas ankstyvoje vaikystėje, yra pats stipriausias ir pastoviausias, todėl „negraužkite“ vyro už tai, kad jis negali suprasti, kaip jums sunku tvarkytis namie – jis iš tiesų to gali nesuprasti, nes yra pripratęs, kad visą gyvenimą situacija buvo visiškai kitokia.

Elkitės taip, kad patogu būtų ir jums, ir jam. Jei jo nė kiek neerzina skalbiniai, kurie dvi dienas guli nelyginti, tai ir jūs per daug dėl to nesinervinkite ir per prievartą nespauskite savęs stoti prie lyginimo lentos – padarysite tai tada, kai kils ūpas ir turėsite laiko. Atraskite laiko ir sau.

Galų gale, šeimyninis gyvenimas nėra vien namų ruoša. Nevarykite savęs į kampą užsiversdama ant savęs visus rūpesčius ir dėl to vėliau krisdama tik su tiek jėgų, kiek pakanka apkaltinti vyrą jo nedalyvavimu šeimyniniuose darbuose – su tokiu elgesiu jokių teigiamų permainų nesulauksite.