Kaip kovoti su popiečio nuovargiu?

Tikriausiai ne kartą įsitikinote, koks teisingas sparnuotas posakis: iki pietų kovojame su alkiu, po pietų – su miegu.

Antroje dienos pusėje daugelis mūsų pasijunta taip išsekę, kad nebėra jėgų net paprasčiausiems darbams. Kamuoja žiovulys, akių vokai sunkūs, šokinėjančios mintys neleidžia susikoncentruoti... Tokia būsena paprastai atsiranda apie 14-15 val., kai darbo diena – pačiame įkarštyje. Tada kaip tik mažiausiai norisi dirbti ir... tiesą sakant, apskritai nieko nebesinori.

Be abejo, galima pasistengti taip suplanuoti dieną, kad tuo metu leistumėte sau bent pusvalandį nusnausti ar atsipalaiduoti, tačiau daugeliui dirbančiųjų tai būtų pernelyg didelė prabanga. Net ir susiplanuoti svarbius darbus ankstesniam ar vėlesniam laikui ne visada išeina. Tad ar galima kaip nors pažaboti popiečio snaudulį?


• Papildykite organizmą baltymų atsargomis. Baltymai suteikia daugiau jėgų ir energijos. Kad jų nepristigtumėte vidury dienos, pusryčiams rinkitės daug baltymų turinčius produktus: jogurtą, pieną, sūrį, juodą duoną, kiaušinius.

• Mieguistumą taip pat gali sukelti pernelyg sotūs ir riebūs pietūs. Todėl per pietų pertrauką rinkitės lengvą, skrandžio pernelyg neapkraunantį maistą: gaivias salotas su liesa mėsa, porciją sriubos, daržovių troškinį.

• Daugelis darbuotojų po pietų pertraukos pasidaro dar ir kavos pertraukėlę. Kofeinas suteikia žvalumo – tai tiesa. Tačiau jei prie kavos pasmaližiausite dar ir saldumynais – gabalėliu torto, pyragaičiu ar saldainiu, galite sulaukti atvirkščio efekto. Produktai, kuriuose daug cukraus, šiek tiek kilsteli kraujospūdį, kas iš pradžių tarsi suteikia papildomo žvalumo. Tačiau jau po valandos spaudimas ir vėl šiek tiek smukteli, o kartu su juo – ir gebėjimas susikoncentruoti bei darbingumas.

• Žvaliau pasijusti padės vitaminas C. Suvalgykite desertui gaivų citrusinį vaisių ar išgerkite šių vaisių sulčių.

• Nepamirškite, kad jums būtinas grynas oras! Pusdienį pabuvus uždaroje patalpoje organizmui ima stigti deguonies. Šio trūkumo išvengti padės 10 min. pasivaikščiojimas gryname ore.