Kaip nesugadinti atostogų

Atostogos! Po vienuolikos mėnesių įtempto ir kruopštaus darbo norisi, jog šis laikas praeitų taip, kad nereikėtų graužtis ar gailėtis.

Psichologų teigimu, norint pailsėti, būtina pakeisti aplinką, tačiau keliauti ilsėtis nerekomenduojama, jei darbe liko neišspręstų problemų, nepabaigtų darbų. Priešingu atveju, per metus sukaupti stresai būtinai pasipildys dar vienu ar keliais iš karto.

Geri patarimai:

prieš atostogas reikia iš anksto apsispręskite, su kuo norėtumėte atostogauti (su draugais ar vieni),

būtina apgalvoti, kiek pinigų atostogoms galėtumėte skirti,

reikėtų pasirinkti kelionės maršrutą ar vietovę, kur vyksite,

likus bent porai savaičių iki atostogų, apsilankykite pas gydytoją odontologą,

iš anksto susidarykite reikalingų ir tik būtiniausių daiktų sąrašą, nepamirškite ir intymios higienos reikmenų,

susipirkite būtiniausius vaistus (nuskausminamuosius, temperatūrą mažinančius, nuo peršalimo, viduriavimo, pleistriukų ir kt.),

prieš išvažiuodami sutvarkykite namus, sumokėkite už komunalines paslaugas ir užsukite visus čiaupus, nes būtent šios smulkmenos neretai taip pat tampa sugadintų atostogų priežastimi,

su ikimokyklinio amžiaus vaikais atostogauti reikėtų vykti ilgesniam laikui, ne trumpiau nei trim savaitėm.

Norint puikiai praleisti atostogas, vertėtų gerai pasvarstyti, pirkti kažką brangiai kainuojančio ar taupyti poilsiui. Jei finansinės galimybės ribotos, geriau išvažiuoti prie ežero, į mišką ar pas pažįstamus į kaimą, nes vietos pakeitimas dažnai atlieka pagrindinį vaidmenį pervargus, susilpnėjus nervų sistemai.