Kaip pagerinti atmintį: jei jums - apie 30 m.

Ir vėl negalite rasti raktų? Ar jūsų momentinis atminties praradimas būtų per didelio vienu metu atliekamų darbų kiekio pasekmė, ar sunkaus smegenų aptemimo atvejis, jums nederėtų su tuo susitaikyti. Ekspertai teigia, kad galite greitai padidinti gebėjimą prisiminti, kur padėjote raktus – ir prisiminti viską, ką paprastai nuolat užmirštate – jei tik tinkamai prižiūrėsite savo smegenis.

Paprasti mūsų gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti išlaikyti atmintį tokią gerą, kokia ji buvo prieš daugelį metų.

Nepamirškite dantų siūlo

Kas bendro tarp meilės saldainiams ir neapykantos dantis valyti siūlu? Abu dalykai gali paskatinti dantų akmenų kaupimąsi, o tai yra stebėtinai blogas reiškinys jūsų smegenims.

„Akmenys tarpdančiuose gali sukelti imuninę reakciją, kuri pažeidžia arterijas, o jos dėl to negali į smegenis atnešti gyvybiškai svarbių mitybinių medžiagų“, - teigia medicinos mokslų daktaras Michaelas Roizenas.

Sporto salėje – keli darbai vienu metu

Fizinės treniruotės bėgant metams gali palaikyti gerą jūsų kūno firmą, o smegenų treniruotės lygiai taip pat gali palaikyti puikius protinis gebėjimus. Bet darant viską kartu, patiriamas dvigubas malonumas. Mindami stacionarų dviratį, galite spręsti kryžiažodžius ar ant bėgimo takelio mokytis užsienio kalbų iš įrašų.

Mokslininkai sako, kad kūno ir proto treniravimas vienu metu pagyvina smegenų ląsteles. Nemėgstate dirbti kelis darbus vienu metu? Spręskite kryžiažodžius iškart po treniruočių sporto salėje, kai jūsų smegenys kupinos energijos.

Rinkitės žuvį

Jei norite sveikai pamaitinti savo smegenis, atsigręžkite į jūrą. Omega-3 riebiųjų rūgščių tipas DHA, kurio yra lašišoje, upėtakyje ir kai kuriuose specialiai praturtintuose produktuose (pvz., jogurte) yra puikus būdas apsaugoti jūsų atmintį.

„DHA slopina arterijų uždegiminį procesą ir pagerina apsauginio audinio aplink nervus atkūrimą. Rezultatas – lėtesnis su amžiumi susijęs atminties silpimas, mažesnė Alzheimerio ligos tikimybė, mažiau depresijos, žvitresnis protas“, - sakė M. Roizenas.

Bus daugiau.