Kaip pasidaryti pedikiūrą ir prižiūrėti kojas

Dažnai avint aukštakulnius būtina kruopščiai prižiūrėti kojas. Juk automobilį prireikus visada varai į autoservisą, tad ir pedikiūrą privalai daryti reguliariai. Kojos - dažniausiai naudojama ir mažiausiai vertinama transporto priemonė.

Pedikiūrą darykis mažiausiai kartą per mėnesį. Reikėtų susirasti ir draugišką vietinę pedikiūrininkę, kuri kartą per pusmetį atliktų kvalifikuotą “techninę apžiūrą”. Jei neturi laiko apsilankyti pas profesionalą, kurį galima vadinti higieninės priežiūros ar net psichoterapijos specialistu, išmok pati pasidaryti pedikiūrą.

Iš pradžių nuvalyk seną laką. Pamerk kojas į šilto vandens dubenį. Mirkyk, kol išgersi puodelį arbatos. Kojų nagus nukirpk ir tiesiai apdildyk.

Atstumk nago odeles. Išmirkusios jos turėtų būti minkštos, jei ne - suvilgyk jas odelių drėkikliu. Plaušine ar pemza nutrink suragėjusią odą. Atskirk pirštus. Išilgai suvyniok popierinę servetėlę ir išraityk ją per tarpupirščius arba, jei nori būti prašmatni, pasinaudok specialiu pedikiūriniu skirtuku iš putplasčio.

Užtepk lako pagrindo sluoksnį ir leisk išdžiūti. Jis paprastai išdžiūsta, kol išklausai vieną kompaktinio disko įrašą. Lako pagrindas labai reikalingas, tad neužmiršk jo. Užtepk du sluoksnius lako, kad spalva būtų sodresnė. Lako valiklyje pamirkytu vatos gumulėliu nuvalyk visus netikslumus ir klaidas.

Leisk lakui visiškai išdžiūti. Tai trunka ilgiau. Kad būtum užtikrinta, išklausyk tris dainas. Užtepk skaidraus tvirtinamojo blizgiklio. Padėk į šalį batus ir mažiausiai valandą avėk sandalus atvirais pirštais, kad lakas visiškai išdžiūtų. Jei per anksti įkiši kojas į batelius, visas tavo triūsas gali nueiti perniek.

Kol po ranka visos priemonės, puiki proga pasidaryti ir manikiūrą. Svarbiausia - deranti nagų spalva. Nėra prasmės ieškoti briliantinio žiedo, jei tavo rankos negražios, neprižiūrėtos ir jų nesinori bučiuoti. Geriausia nusilakuoti nagus, paryškinti juos, kad atrodytų gražesni.

Pasistenk neištepti laku pirštų viršaus ir nagų odelės. Todėl geriausia tamsių spalvų laką patikėti užtepti proesionalui. Tik atsimink, kad kuo ilgesni nagai, tuo sunkiau spausdinti, rašyti ir dirbti kitus darbus.

Nagų laką geriausia laikyti šaldytuve. Tad jį lengviau užtepti, sluoksniai būna storesni, lygesni ir jų mažiau reikia. Be to, nagų lakas suteikia dekadentizmo atspalvį pieno produktų lentynai.