Kaip poilsis ir miegas veikia vaisingumą?

Kas yra vaisingumas ir kodėl jis toks svarbus? Daug žmonių vengia apie tai kalbėti, nes manoma, kad tai pernelyg asmeniška, ir jie nenori dalintis intymiausiomis savo gyvenimo detalėmis. Vis dėlto poroms svarbu kalbėti šia tema, kad išvengtų galimų problemų. Kaip jau minėta anksčiau, vaisingumas – tai sugebėjimas padovanoti gyvybę. Tai gali skambėti paprastai, bet vaisingumą gali paveikti įvairūs veiksniai. Vienas jų – poilsis ir miegas.

Poilsis ir miegas – svarbūs veiksniai, nulemiantys žmogaus vaisingumą. Nors dauguma žmonių nė nenutuokia, kad šie du veiksniai gali turėti tokį didelį poveikį vaisingumui, moksliniai tyrimai rodo, kad jie išties svarbūs. Štai kelios priežastys, kodėl vaisingumą įtakoja poilsis ir miegas.

Nuo miego ir poilsio priklauso žmogaus energijos rezervai. Gebėjimas pradėti vaiką labai priklauso nuo žmogaus energijos atsargų. Jei energijos nedaug, t.y. jei žmogus mažai ilsisi ar miega, vaisingumas labai pažeidžiamas.

Kai ignoruojamas teisingas poilsio ir miego režimas, kūnas persidirba, tampa vangus. Pažeidžiamas ir vaisingumas.

Sulėtėjusi medžiagų apykaita. Tai gali pasirodyti pernelyg tolimas veiksnys, kad įtakotų vaisingumą. Tačiau jei žmogui trūksta miego ir poilsio, kenčia ir virškinimas. Kai tai nutinka, organizmui sunku pasisavinti reikalingų maistinių medžiagų. Tai veikia imuninę sistemą, kuri taip pat labai svarbi vaisingumui.

Fizinė ir psichinė sveikata. Jei žmogus negauna pakankamai poilsio ir miego, jis tampa vangus, nedėmesingas. Pastebima dažna nuotaikų kaita – taip gali nutikti dėl tam tikrų hormoninių ir kūno pokyčių, kuriuos sukėlė vėlgi tas pats poilsio ir miego trūkumas.