Kaip priblokšti antrąją pusę ir jos artimuosius?

Metodai, kuriuos išduosiu, galioja tik santykių pradžioje, nes gi sakoma: yla iš maišo anksčiau ar vėliau išlenda. Tačiau neginčijamas faktas, jog pirmas įspūdis – pats svarbiausias. Tad kuo priblokšti mylimąją, jos artimuosius ir draugus, kad pirmas įspūdis būtų neišdildomas? Žinoma, kad protu. Sakote, nesate genijus? Tuomet šie patarimai kaip tik jums.
Tai štai ji – auksinė taisyklė: kur kas geriau žinoti po truputį apie daugelį dalykų nei žinoti viską apie vieną dalykų. Ar kada nors esu įrodęs šią hipotezę? Be abejo! Nuolat pavartau enciklopedijas, skaitau laikraščius, žodžiu, domiuosi, kas vyksta pasaulyje ir žinias pritaikau ten, kur jų reikia.

Pavyzdžiui, mano pirmosios panelės tėvas buvo architektas. Kai mes susitikome, tuo metu mokykloje kaip tik baigėme nagrinėti temą apie senovės Romą. Mūsų pokalbis vyko neįtikėtinai sklandžiai:
„Ir kaip manote, ar arka buvo svarbiausias architektūros atradimas, padėjęs mums pasiekti tai, ką šiandien matome vakarietiškoje architektūroje?“.

Jo akyse tapau “protingu ir įdomiu jaunuoliu”, o ir tėvukas buvo patenkintas, nes galėjo pasireikšti.

Kalbėti yra kur kas įdomiau nei klausytis. Kai suteikiate kam nors galimybę pakalbėti, atrodote lyg geras klausytojas (nors didžiąją dalį laiko mes “atsijungiame” ir girdime tik foninius triukšmus).

Jus gali bauginti papildomi klausimai. Mane taip pat! Kaip ir bet kurio kito gero melo atveju, negalima įklimpti pernelyg giliai. Geriausia – pakrapštyti paviršių ir po to apsimesti kvaileliu. Tarkime, mano panelės tėtis, po išsamaus paaiškinimo apie arkos vaidmenį architektūroje, paklausia:

„O koks, tavo manymu, yra didžiausias Azijos architektūros pasiekimas?“

„Žinote, pone, labai norėčiau apie Azijos architektūrą išmanyti daugiau, bet, deja, mūsų mokymosi progmoje Azijai skirta labai mažai dėmesio. O gal jūs galėtumėte akcentuoti pagrindinius dalykus? Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?”

Ir jis vėl pasakoja apie savo aistrą, vis dar manydamas, kad esu šaunus ir protingas.

Prieš susitinkant su tėvais iš savo vaikino ar merginos surinkite apie juos kiek galima daugiau informacijos. Tai ne tik padės geriau paruošti nedidelį faktų spektrą – taip atrodysite ir labiau susidomėjęs antrosios pusės tėvų užsiėmimu, kas visais atvejais yra privalumas. Tačiau kad ir ką bedarytumėte, nesimokykite nieko, ko jie nesugebės paaiškinti. Taip priverstumėte juos pasijusti kvailais ir galbūt netgi pačiam tektų pateikinėti atsakymus į klausimus – o to jau daryti tikrai nenorėtumėte, ar ne?

Štai keletas faktų, kuriuos esu paruošęs skirtingiems žmonėms, kuriems gali tekti sudaryti teigiamą įvaizdį.

Antrosios pusės tėvas – jūrų biologas: „Sakykite, o kodėl rykliai niekada neserga vėžiu?“.

Antrosios pusės paauglė sesuo – maištininkė pankroko mėgėja: „Pankrokas rimtai išpopuliarėjo aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Tos grupės kepdavo įrašus savo garažuose. Jei nori pajusti tą neišbaigtą namudinį prodiusavimo stilių, pasiklausyk „Misfits“. O ar esi pagalvojusi apie grojimą gitara – pankroko pagrindas yra ritminiai akordai, kuriuos labai lengva išmokti“.

Antrosios pusės pažįstamas – profesorius ir mokslų daktaras: „Sakykite, profesoriau (laipsnį būtina paminėti, kad parodytumėte pagarbą ir pamalonintumėte žmogų), o kaip interpretuotumėte Kafkos „Metamorfozę“?.

Pastaba: uždavę tokį klausimą atrodysite tikrai protingas, o rezultatas nesunkiai pasiekiamas, nes knyga - vos 59 puslapių storio. Ignoruokite 150 puslapių analizės, palikite ją tam, kam norite sudaryti įspūdį.

Negaiškite savo laiko mokantis vieno dalyko ir bandant pasirodyti žinovu. Pasitelkite pasirinkto specialisto žinias, paskatindami pokalbį su jais.

Yra keletas svarbių temų, kurias derėtų gerai išmanyti – pavyzdžiui, sportas - gera tema, kuria galima padiskutuoti su antrosios pusės broliais ar tėčiais. Galite visiškai ignoruoti politiką – tikėtina, kad paskutinis jų svečias jiems ir taip išūžė ausis politiniais pasvarstymais. Būtų išmintinga ir originalu apskritai neliesti politikos.

Manote, kad tai veiksminga? Ar tokios strategijos panaudojimas būtų padėjęs pirmą kartą susitinkant su antrosios pusės tėvais ar draugais? O gal aš tiesiog protingai postringaujantis š*dmalys?

Kaip bebūtų, smalsumas, knygų skaitymas ir domėjimasis aktualijomis jums išeis tik į naudą. Nė nepastebėsite, kaip tai taps kasdieniu įpročiu, o mokymasis – labai geras įprotis.