Kaip prižiūrėti cheminiu būdu sugarbanotus plaukus

 • Praėjus kelioms valandoms po cheminio sugarbanojimo, plaukus reikia praskalauti parūgštintu vandeniu (stalinis šaukštas maistinio acto vienam litrui vandens).

• Procedūros dieną nešukuokite plaukų.

• 2 – 4 dienas neplaukite plaukų. Jiems taip pat kenkia karštis, todėl nenaudokite džiovintuvo, nesukite plaukų karštomis žnyplėmis ir t.t.

• Negalima naudotis elektrinėmis žnyplėmis.

• Negalima šukuoti šepečiu. Geriau naudoti šukas retais dantimis.

• Neperdžiovinkite plaukų. Stenkitės nebūti tiesioginiuose saulės spinduliuose, išsimaudžiusi (sūriame arba chloruotame vandenyje) būtinai praskalaukite plaukus.

• Norėdama atgaivinti plaukų
struktūrą nesinaudokite urinoterapija, nes garbanos gali greitai išsitiesinti.

• Plaukus plaukite specialiu maitinančiu šampūnu ir balzamu.

• Rekomenduojamas stiprinančių – atgaivinančių procedūrų plaukams kursas.

• Švelnus plaukų plovimas. Plovimui idealus ypatingai minkštas šampūnas plaukams, pakenktiems po cheminio garbanojimo, arba šampūnas su kondicionieriumi. Plaukai mažiau lūžinėja, nes tampa elastingesni. Šampūnu muiluokite galvos odą ir plaukų šaknis. Ilgus plaukus pakanka išplauti šampūno likučiais, kurie teka žemyn nuo šaknų.

• Atgaivinimas naktį. Chemikalai, naudojami sugarbanojimui, veikia ne tik plaukų išorę, bet ir vidinę jų struktūrą. Dingsta proteinai, kurie plaukams suteikia atsparumo ir elastingumo. To pasekmė – sausi, lūžinėjantys plaukai be spindesio. Specialaus kurso metu naudodama ampules plaukams atgaivinsite juos per šešias dienas. Ampules naudokite taip: skystį iš ampulės užtepkite ant sausų plaukų ir iššukuokite. Naktį jis įsigers į plaukus ir atkurs suardytus junginius. Rytą plaukus reikia gerai išplauti.

• Gydymo kursas neatsitraukiant nuo reikalų. Veikia akimirksniu. Idealus toms, kurios turi mažai laiko. Tereikia plaukus apipurkšti drėkinančia priemone. Neįtikėtinas dvigubas efektas: į sausus plaukus įsigeria maitinamosios medžiagos, o masažuojant odą "atsinaujina" garbanos. Jeigu plaukai nuo cheminio sugarbanojimo nukentėjo stipriai, aerozolį su maitinamosiomis medžiagomis būtina naudoti kasdien.

• Reguliariai suteikite energijos. Nepriklausomai nuo to, po cheminio garbanojimo plaukai atrodo blausūs ar ne, po kiekvieno plovimo juos reikia gerai išskalauti. Kaukes dėkite kas trečią ar ketvirtą plovimą. Naujose priemonėse cheminiam sugarbanojimui yra švelnių maitinančių medžiagų, pavyzdžiui, drėkinančio pantenolio ir augimą spartinančio keratino, kolageno ir šilko proteinų. Šios medžiagos garbanoms taip pat suteikia elastiškumo.

• Švelniai šukuoti galima. Tačiau tai taikoma ilgiems plaukams. Atsiminkite: karštas džiovintuvo pučiamas oras plaukams – nuodas. Plaukus džiovinkite tik šilto oro srove, naudokite antgalį. Priešingu atveju plaukai susivels ir bus neįmanoma garbanoms suteikti pirmykštę formą. Naujiena: džiovinimas po infraraudonųjų spindulių lempa – kaip kirpykloje. Labiau tausojantį džiovinimo būdą sunku ir įsivaizduoti. Jeigu norite suformuoti madingas "stambias bangas", ant įkaitintų suktukų "Soft styler" susukite dideles plaukų sruogas. Šio metodo privalumai: plaukai išlieka sausi, suktukai atvėsta per 20 minučių ir jų nereikia spausti arba pritvirtinti smeigtukais.

• Nuostabi efektyvi priemonė – karštas aliejus. Tai paskutinė naujiena: stiprina plaukus, bet nelieka riebalų pėdsakų. Paslaptis – nauja ingredientų kombinacija (jame yra keratinų ir proteinų hidrolizato) ir terminis poveikis. Uždarytus flakonėlius su skystu aliejumi pašildykite 2 minutes karštame vandenyje, paskui atidarykite ir ištepkite drėgnus plaukus. Veikiant šilumai, ingredientai tolygiai pasiskirsto galvos paviršiuje ir geriau veikia plaukus. Leiskite aliejui truputėlį įsigerti, paskui plaukus išplaukite šampūnu. Po šio gydymo kurso plaukai tampa sveiki ir elastingi.

• Augaliniai dažai. Norėdama atgaivinti išblukusius plaukus naudokite augalines atspalvio suteikiančias priemones. Jos veikia kitaip nei cheminiai dažai ir plaukams suteikia ne tik naują atspalvį, bet ir tuo pačiu juos gydo ir stiprina. Augaliniai dažai padengia raginį plaukų sluoksnį apsaugine plėvele ir nesuardo pigmentinių ląstelių. Kai tik išsilygina raginis sluoksnis, plaukai pradeda žvilgėti. Tokiu būdu natūrali plaukų spalva pasidaro intensyvesnė arba įgauna naują atspalvį. Bet kokiu atveju po cheminio sugarbanojimo reikėtų vengti cheminių priemonių bent dvi savaites.