Kaip trinkti galvą nepakenkiant plaukams?

Kaip taisyklingai trinkti galvą? Visi žinome, kad neplauti plaukai praranda blizgesį, keičia spalvą, juos sunku iššukuoti. Bet ne visi žino, kad prieš trenkant plaukus juos, pavyzdžiui, reikia iššukuoti. Tai leidžia išplauti mirusių galvos odos ląstelių sankaupas, kurių kiekis po iššukavimo padidėja. Rezultatas – plaukai apstulbina savo švara ir spindesiu.

Šampūną reikia pilti iš pradžių ant rankos, paskui tolygiai paskirstyti delne, o tik po to tepti ant plaukų ir galvos odos.

Neplaukite plaukų labai karštu ar šaltu vandeniu. Vandens temperatūra turi būti vos didesnė nei kūno temperatūra. Jogai mano, kad viena ankstyvo žilimo priežasčių yra pernelyg karštas vanduo, kuriuo plauname galvą.

Svarbu ne tik taisyklingai plauti plaukus, bet ir tinkamai išskalauti. Skalauti juos reikia tol, kol neliks šampūno, ir itin kruopščiai – šampūną nuplauti ne taip paprasta. Jei norite, kad jūsų plaukai spindėtų, gerai praskalauti juos parūgštintu vandeniu – su actu arba citrinos sultimis.

Po skalavimo plaukus nugręžkite, tik darykite tai švelniai, ir apvyniokite galvą pašildytu rankšluosčiu. Jei plaukus įnirtingai trinsite rankšluosčiu, pašiaušite plauko žvynelius, jie bus šiurkštūs ir nepaklusnūs. Plaukus džiovinkite kambario temperatūroje, jokiu būdu ne saulėje ar karštu džiovintuvu, nes jie perdžius ir ims lūžinėti.

Kai plaukai visiškai išdžiūsta, juos dar kartą iššukuokite; pirmąkart atsargiai šukuojama po nusausinimo rankšluosčiu, tuomet plaukai išdžiūsta tolygiai, oda gali kvėpuoti. Prieš miegą plaukus, ypač ilgus, taip pat reikia kruopščiai iššukuoti.