Kardamonas

Kardamonas auginamas daugelyje Azijos valstybių, bet brangiausias ir labiausiai vertinamas užaugintas Indijoje. Šis daugiametis, iki 3- 4 metrų užaugantis žolinis prieskoninis augalas Azijoje auginamas didžiuliuose laukuose kaip pas mus javai ar bulvės.

Kardamonas - vienas brangiausių, bet labai populiarių prieskonių, mėgstamas daugelio tautų virtuvėje.

Parduotuvėse parduodamos kardamonų sėklų “dėžutės” su sėklomis sėti netinka, nes prieskoniams renkami neprinokę vaisiai.

Namuose auginamo kardamono lapais galima gardinti troškinius, sriubas, marinatus, aromatizuoti alkoholinius gėrimus, ypač brendį.

Kardamono sėklose yra iki 8 proc. eterinio aliejaus, kuris skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, mažina vidurių pūtimą, stimuliuoja organizmą.

Konditerijos gaminiai gardinami maltu kardamonu. Vienai porcijai pagardinti reikia 0,05 g kardamono.

Namuose užsiauginti kardamoną galima iš užsienyje sėklų parduotuvėse pirktų šviežių sėklų, o išdžiūvusios kardamono sėklytės dygsta ilgai, net keletą mėnesių. Sėti jas reikia į purų, drėgną substratą ir uždengus plėvele laikyti šiltai (21-25 0C), kol sudygs. Kardamonas labai gražus augalas, kurio lapai panašūs į imbiero - tamsiai žali ir blizgantys. Jis puikiai auga dideliame vazone, kambaryje ant palangės.

Kardamonas naudojamas:

gaminant prieskonių mišinius,
aromatizuoti dešroms, sūriams, įvairioms žuvims ir jų patiekalams, likeriams ir nealkoholiniams gėrimams,
gardinti konditerijos gaminiams, kuriems tinka stiprus, pikantiškas, aštrus kvapas, juo aromatizuojami meduoliai ir pyragai,
su vištienos sriubomis, žirnių patiekalais, rūkytais gaminiais, saldumynais, gardinant vegetariškus plovus.
Rusai kardamono beria į košes, arabai kardamonu aromatizuoja kavą, kinai - arbatą, europiečiai kardamono deda į miltinius ir saldžius kepinius.