Kaukės ir tirpalai iš medaus

Nuo seno žmonių mėgiamas bei vertinamas medus ne tik maistas ir vaistas, bet ir puiki kosmetinė priemonė. Jeigu neturite laiko ar noro vaikščioti į grožio salonus, bet namuose turite medaus, savo oda galite pasirūpinti ir pačios.

Drėkinamasis ir valomasis tirpalas
Į pusę stiklinės vandens įberkite ketvirtį stiklinės druskos ir išmaišykite. Pamirkykite tirpale vatos gniužulėlį ir uždėkite jį ant spuogo bei švelniai spausdami palaikykite keletą minučių. Medvilninį tamponą patepkite medumi ir uždėkite ant spuogo bei palaikykite 10 min. Paskui nuplaukite vandeniu ir nusausinkite.

Stangrinamoji veido kaukė
Sumaišykite 1 šaukštą medaus, 1 šaukštą glicerino, 1 kiaušinio baltymą bei tiek miltų, kad mišinys taptų pastos tirštumo. Užtepkite kaukę ant veido ir kaklo bei palaikykite 10 min. Nuplaukite šiltu vandeniu.

Vaško kaukė
Minkština veido odą, naikina šlakus, gerina veido odos mitybą.

Reikia lygiomis dalimis (po 30 g) sumaišyti vaško, medaus ir svogūno sulčių, po to gautą mišinį dar įmaišyti 2,6 g vaško, 0,5 g borakso, 27,5 g persikų aliejaus ir 16 g vandens.

Veido šveitiklis su medumi
Sumaišykite 1 šaukštą medaus su dviem šaukštais smulkiai sumaltų migdolų ir puse šaukštelio citrinų sulčių. Švelniai įtrinkite į veido odą. Paskui nuplaukite šiltu vandeniu.

Odą minkštinamoji vonia
Maudydamiesi į vonią įpilkite ketvirtadalį stiklinės medaus, ir oda po šios procedūros taps kvapni bei švelni.

Tepalas nuospaudoms naikinti
Į 50 g pikio ir 30 g vaško įpilti vienos citrinos sultis. Viską sumaišius pašildyti. Tepalas laikomas uždarame indelyje. Tepalu storu sluoksniu kasdien tepamos nuospaudos, jos bintuojamos ar tvirtinamos pleistru. Po kelių dienų nuospaudos, jas išmirkius 2 proc. karštame sodos vandenyje, lengvai pašalinamos.