Kelios vienišumo priežastys

Dabar vis dažniau veikli moteris, turinti plačius interesus ir galinti juos realizuoti, vyro buvimą šalia kartais supranta kaip trukdį, jos laisvių ribotoją ir sąmoningai renkasi vienišės kelią, vengia artimų, įpareigojančių santykių.

Psichologai teigia, nors savo vienišumui moterys randa daugybę paaiškinimų, egzistuoja ir kitokios priežastys, trukdančios sukurti šeimą. Pavyzdžiui, jei merginai atrodė, kad mama šeimoje nelaiminga, gyvenant tėvų namuose galėjo suformuoti įsitikinimas, kad geriau gyventi vienai, nes šeima nieko gero neduoda. Tuomet gali susiformuoti ir atitinkama nuostata į vyrą, kuris negali būti patikimas draugas. Jei šeimoje tėvas reguliariai geria ir smurtauja, mergaitei taip pat gali būti sunku ištekėti dėl to, kad ji neišmoks pasitikėti vyru.

Analizuodami vienišumo priežastis, psichologai teigia, kad jį gali apspręsti ir asmenybės savybės, neturinčios nieko bendra su tėvų santuoka. Nepasitikėjimas savimi, savęs nuvertinimas įtakoja merginos santykius su kitais žmonėmis. Pavyzdžiui, nesėkminga meilė, atnešusi daug skausmo - susiformavęs nepasitikėjimas vyrais neretai veda prie sąmoningo artimų santykių su jais vengimo. Arba labai romantiškos moterys, nuo gyvenimo prozos besislepiančios “meilės romanų” pasaulyje. Tokios merginos, belaukiančios princo ant balto arklio, neretai gyvena nerealiame pasaulyje, joms sunkiau prisitaikyti kasdienybėje, užmegzti draugystę ne su idealiais, bet realiai egzistuojančiais, žemiškais vyrais, joms sunkiau toleruoti žmogiškas galimų partnerių klaidas ir trūkumus.

Susirasti gyvenimo draugą gali būti sunku ir toms, kurios užaugo gražiose, jaukiose ir darniose šeimose. Kadangi tėvų šeimos modelis kone idealus, tarpusavio santykių kartelė pakeliama labai aukštai. Susirasti vyrą, panašų į tėvą, beveik neįmanoma. Dėl to tokioje šeimoje užaugusi mergina, gali labai ilgai laukti tokio kaip jos tėvas žmogaus.