Klimakterinis laikotarpis - naujo etapo pradžia

Prasidėjus klimakteriniam periodui, dauguma moterų skundžiasi pablogėjusia sveikata ir dėl to pakitusiais ne į gerąją pusę santykiais su šeimos nariais, draugais, kolegomis.

Kiekvienas naujas etapas paprastai prasideda pasibaigus kokiam nors gyvenimo tarpsniui, todėl jį lydi praradimo jausmas. Klimakteriniu laikotarpiu moteris tarsi praranda produktyvųjį laikotarpį ir dėl to išgyvena tam tikrus jausmus.

Kiekvieną praradimą lydi keli etapai: neigimo, pykčio, depresijos,susitaikymo.

Išgyvenus šiuos etapus ir susitaikius su nauja padėtimi vėl gerai jaučiamasi. Daugelis šias moters būsenas nurašo hormoninėm ar fiziologinėm problemom. Tačiau moteris pirmiausia turi žinoti, kas su ja vyksta ir kodėl atsiranda disforinės būsenos, savęs nuvertinimas.

Nekreipiant dėmesio į moters psichologinę būseną, tik medikamentais ar antidepresantais greitai ir efektyviai nebus pasiekta teigiamų rezultatų. Ypač svarbu, kad klimakteriniu laikotarpiu prastai besijaučianti moteris pasikalbėtų su psichoterapeutu ir išsiaiškintų, ką jaučia, dėl ko pergyvena. Dažniausiai prastą savijautą lemia santykiai su sutuoktiniu, aplinkiniais, pakitęs požiūris į save. Visa tai blogina moters gyvenimo kokybę.

Jei moteris supranta, kas su ja vyksta klimakterinio laikotarpio periodu, jai tai lengviau išgyventi.

Kylančių jausmų nereikėtų slopinti, nes neigiant, jog kažkas su moterimi vyksta, prasideda problemos.

Klimakteriniu laikotarpiu moters organizme vyksta ir fiziologiniai, ir psichologiniai procesai.