Ko negalima daryti plaunant plaukus?

• Negalima plaukų plauti ir mirkyti tame pačiame vandenyje kur maudotės. Tokiam vandeny juk būna įvairių prausiklių likučiai, kurių sudėtyje yra šarmų. Ilgiau pabuvę plaukai tokiame vandenyje gali prarasti blizgesį. Plaukus reikia plauti tekančio vandens srove.
• Negalima įtrinto šampūno ilgai laikyti ant galvos. Dauguma žmonių daro šią klaidą pvz. pradėdami maudytis įtrina plaukus šampūnu, o jį nuskalauja tik gale maudynių.  Čia juk ne balzamas. Šampūno paskirtis yra kuo geriau pašalinti riebalus ir nešvarumus iš plaukų, tačiau per ilgai laikomas jis gali pridaryti žalos. Plaukai gali mažiau žvilgėti, nebeatrodys tokie sveiki. Jei plaukai dažyti – prarasite nemažai dažo spalvos. Taigi, įtrynę šampūną stenkitės kuo greičiau jį išskalauti tekančiu vandeniu, kad išvengtumėt nepageidaujamo poveikio.
• Po galvos plovimo nelaikykite ilgai apsirišę rankšluosčiu. Ilgiausiai 20 minučių. Jei laikysite per ilgai, plaukai mažiau žvilgės, nes praras drėgmę. Jei galite, leiskite jiems džiūti natūraliai, tik šiek tiek nusausintus.
• Po plovimo netrinkite šiurkščiai rankšluosčiu plaukų, taip tik susidaro veltukai, o tada sunkiau išsišukuoja. Geriau švelniai nuspauskite plaukus rankšluosčiu, o tada kedenkite pirštais. Tuo pačiu dar galite pamasažuoti galvos odą. Plaukai atsilygins jums sveika ir žvilgančia išvaizda.

Paruošė kirpėja J. Ivanauskaitė