Kodėl jie neveda?

Santuoka su užkietėjusiu viengungiu – labai viliojantis dalykas! Visų pirma, vidutinio amžiaus vyrai beveik visada turi nuosavą butą. Visų antra, jei užkietėjęs viengungis nusprendžia vesti, tai santuoka bus tvirta, nes jam tai bus gerai apgalvotas sprendimas.

Tiesa, tokioje dviejų žmonių sąjungoje yra ir šaukštas deguto. Psichologai mano, kad viengungiams būdinga intimofobija – emocinio suartėjimo ir ilgalaikių santykių su moterimi baimė. Seksas tokiems vyrams patinka, o štai du dantų šepetėliai vonioje jam gali sukelti paniką. Be to, vyrui, kuris pratęs prie laisvės, sudėtinga priimti kompromisinius sprendimus. Kodėl taip yra, aiškinasi žurnalas "Domašnij očag".

Mama, mylima mama...

Daugeliui viengungių būdingas stiprus sūnaus įsiskolinimo tėvams jausmas. Viena vertus, tai nėra blogai, o kita – jei jūsų išrinktojo mama yra tvirtai įsitikinusi, kad „jos visos nėra tavęs vertos“, tai jį įtikinti kitaip bus sunku, o ir jo mama padarys viską, kad tik sutrukdytų jūsų laimei. Kai kurie psichologai būtent mamą kaltina dėl intimofobijos atsiradimo. Savo despotišku elgesiu jos lyg užprogramuoja savo sūnus vienatvei. Užaugę jie siekia nepriklausomybės.

Jūsų veiksmai: Tapkite jam jaukia, ramia įlanka ir draugu, sukurkite savo pasaulėlį su pyragų kvapu (jau ne mamos) ir malonia atmosfera. Neskubėkite pažindintis su jo tėvais – kuo vėliau tai įvyks, tuo geriau. Kai pakankamai suartėsite su mylimuoju, motinos kritika jau neturės didelės įtakos jūsų santykiams.

Jei jūs nesate pirmoji pretendentė į jo ranką ir širdį, jūsų galimybės gerokai padidės. Net ir pačiam kantriausiam sūnui su stipriu įsiskolinimo tėvams jausmu motinos kritika kada nors atsibos. Juk savo išpuoliais ji žeidžia jo savimeilę. Reikėtų manyti, kad net ir sulaukęs keturiasdešimties jis neišmoko suprasti žmonių? Ir dar labai svarbus patarimas: kaip bebūtų sunku, stenkitės susilaikyti nuo kritiškų pastabų potencialios anytos adresu.

Materialinė bazė

Savo viengungišką gyvenimą vyrai neretai teisina taip: „Negaliu sau leisti turėti šeimos, bent jau kol kas...“ (vėliau pereinama prie finansinių ar gyvenamojo būsto klausimų). Ir jis nesiūlo tuoktis tol, kol nesutvirtins savo materialinės bazės. Reikalavimai tokiai bazei bėgant metams gali keistis. Jis klaidingai mano, kad santuoka nuvarys jį į bankrotą.

Jūsų veiksmai: Visų pirma, įtikinkite jį, kad jis jau ir taip daug pasiekė, lyginant su savo vienmečiais (kurių vaikai, beje, netrukus eis į mokyklą). Antra, pasistenkite jam padėti realizuoti svajones. Suvienijus judviejų jėgas, galėsite greičiau įsigyti naują butą ar automobilį. Užtikrinkite viengungį, kad po santuokos įregistravimo nesiruošiate tučtuojau gimdyti vaiko. Beje, buvę viengungiai tampa puikiais atsakingais tėčiais.

Dvasinė trauma

Kaip bebūtų paradoksalu, vyrus dvasinės traumos kankina ilgiau nei moteris. Pavyzdžiui, nelaiminga pirmoji meilė gali tapti nusivylimo moterimis visam gyvenimui priežastimi. Artimi santykiai viengungiams sukelia baimę ir atgaivina senus prisiminimus. Likdamas vienas jis apsisaugo nuo skausmo.

Jūsų veiksmai: Imkitės priemonių jo pasitikėjimui savimi padidinti. Apgaubkite jį rūpesčiu ir švelnumu. Įtikinkite jį, kad esate patikima ir ištikima. Padėkite įsisąmoninti, kad savo laiku daugelis žmonių yra patyrę nusivylimus meile ir tai toli gražu nėra mirtina. Nereikalaukite atvirumo nedelsiant, šiek tiek palūkėkite.

Kompleksai

Dabar priešais jus – įdomus, skoningai apsirengęs vyras. Draugijoje jis išsiskiria nesuprantamu drovumu ar perdėtu pagyrūniškumu? Galbūt dešimtoje klasėje jis fizinio lavinimo pamokose būdavo nuolat paskutinis ir iš jo juokdavosi mergaitės. Nuo to laiko praėjo nemažai laiko, bet „bjaurusis ančiukas“ iki šiol tokiu ir jaučiasi. Jis nemyli savęs ir netiki, kad jį galėtų pamilti moteris.

Jūsų veiksmai: Dažniau kreipkitės į jį patarimo ir negailėkite komplimentų. Sakykite, kad jo draugijoje jums labai malonu. Darykite viską, kad jis pasijustų reikšmingas.

Santuokos priešas

Jis prisimena tėvų barnius, draugų skyrybas ir nenori kartoti šio košmaro savo gyvenime. Nesėkmingos artimų žmonių santuokos jam yra lyg saugiklis. Ir jis nesiaiškina nesėkmės priežasčių, to tiesiog stebisi: „Juk jų santykiuose viskas taip gražiai prasidėjo...“.

Jūsų veiksmai: Parodykite moterišką gudrybę. Sužinokite, kas būtent jį taip baugina santuokoje. Pateikite sėkmingų savo aplinkos santuokų pavyzdžių. Ne pro šalį būtų pabendrauti su sėkmingai gyvenančiomis šeimomis. Pabandykite kartu išsiaiškinti pažįstamų šeimų subyrėjimo priežastis. O kaip rimtų santykių repeticija jums puikiai tiks civilinė santuoka.

Nustatyta kartelė

Kai kurie vyrai šventai įsitikinę, kad santuoka sutrukdys jiems siekti numatytų tikslų. Tikslai gali būti arba labai konkretūs (tapti įmonės vadovu), arba migloti (kada nors pereiti Alpes). Ir kol šis tikslas nepasiektas, apie santuoką jie stengiasi negalvoti. Neretai ir pats vyras negali paaiškinti dėl ko jis taip sugalvojo.

Jūsų veiksmai: Judėti galim dviem kryptimis: arba tapti jam patikimu užnugariu, arba ištikimu sąjungininku. Nukreipkite jo dėmesį į tai, kad Billas Clintonas ir Johnas F.Kennedy tikrai nebūtų tapę prezidentais jei ne tokios žmonos, kaip Hillary ar Jacqueline.

Santuoka – ne karjeros stabdis, o jos variklis. Žmona pati suinteresuota savo vyro sėkme. O jei kartelė susijusi su amžiumi, tai galbūt jam tiesiog reikia iš tikrųjų įsimylėti? Ir tuomet jis galės pakeisti vieną vyrišką nuostatą (nesituoksiu iki keturiasdešimties) į kitą, lengviau pasiekiamą (pasodinsiu medį, užauginsiu sūnų, pastatysiu namą).

Jam taip patogiau

XXI a. viengungiai radikaliai skiriasi nuo mūsų bobučių amžiaus vienišių. Jei tuomet būdavo tuokiamasi, bandant apsisaugoti nuo nepatogios buities, tai šiuolaikinį viengungį išgelbės parduotuvėje esantys virtiniai, mikrobangų krosnelė ir skalbyklė.

Jūsų veiksmai: Nebandykite radikaliai keisti jo gyvenimo. Būkite neįkyri, švelni ir rami. Jei viską padarysite teisingai, jis su džiaugsmu atsisakys viengungiško vakarėlio kad galėtų vieną kitą valandą praleisti su jumis.

Kazanova

Jis visuomet būna panelių draugijoje ir teikia pirmenybę linksmai bei triukšmingai kompanijai, o ne ramiam šeimos židiniui. Galbūt jis ir pasikeis po kurio laiko. Bet ankstesnių pergalių šlovė jį trauks prie naujų žygių.

Jūsų veiksmai: Jei nesate atviros santuokos šalininkė, tai geriau savo gyvenimo su tokiu žmogumi nesieti. Laikykitės nuo jo kuo toliau.

Nuolatinis ieškotojas

Taip, jis norėtų susituokti, skaito pažinčių skelbimų skiltis, pažindinasi. Ieško širdies damos, o vėliau pradeda joje ieškoti trūkumų – ir taip nuolat. Vargu ar jis atras idealą, nes jam to ir nereikia. Be to, sutikti idealią moterį beveik neįmanoma.

Jūsų veiksmai: Neieškokite priežasties savyje ir nebandykite įtikinti jo, kad jūs – jo likimas. Tapti laiminga žmona sugebėsite tik vienu atveju: jei jis pats dėl aplinkiniams nesuprantamų priežasčių nuspręs, kad jūs – ta, apie kurią jis visuomet svajojo.

Tai įdomu

Astrologai teigia, kad daugiausiai viengungių gimsta po ožiaragio ženklu.

Vidutinis pasaulinis rodiklis – 105-107 berniukų gimimų šimtui mergaičių. Sunkesnėje, nei Rusijos padėtyje yra latvės ir ukrainietės, o daugiausiai pasirinkimo laisvės turi kinės – ten šimtui gimusių mergaičių tenka 116,9 berniukų.

Viengungių kiekis Europoje nuo 1980 metų padvigubėjo.

Paradoksas: susituokę vyrai ir toliau mano, kad jie – laisvi.

Jie kol kas nesusituokę...

Sergejus, 30 metų, kirpėjas: „Aš labai vertinu savo laisvę“


„Prisimenu savo pokalbį su draugu: „Štai kai turėsiu gerą butą, automobilį ir nuolatinį darbą, tai galbūt ir vesti užsimanysiu...“ Ir prisimenu jo atsakymą: „Patikėk, kai visa tai turėsi, tau kaip tik nesinorės tuoktis“. Taip ir atsitiko.

Negaliu gyventi su viena panele ir būti jai neištikimas su kitomis. Tokia jau mano pozicija: aš nesu neištikimas, aš tiesiog skiriuosi. Į Maskvą atvažiavau iš Estijos ir labiausiai mane sostinėje pribloškė gražių moterų kiekis. Kai grįždavau į gimtinę, manęs klausdavo: „Na, radai Maskvoje sau panelę?“, o aš atsakydavau, kad ne, nes jų ten tiek daug, jog neįmanoma apsispręsti.

Jei gyveni su panele, o namo parsirandi 6 valandą ryto, tai skandalo, barnių ar santykių aiškinimosi išvengti tiesiog neįmanoma. O man patinka toks gyvenimas, patinka ekstremalus sportas. Jei atostogauti kartu vyks ir moteris, tai, be jokios abejonės, kils konfliktų. Labai myliu moteris, bet negaliu pakęsti problemų. O be to, aplink mane visuomet gausu moterų – kažkas su manimi flirtuoja, su kažkuo flirtuoju aš. Vargu ar moteris, su kuria gyvensiu, sugebės tai pakęsti. Tai kam gadinti žmonėms nervus?

Nors viengungiškas gyvenimas turi ir savų trūkumų. Nėra ką iš širdies pasveikinti įsimylėjėlių dieną, nėra kam padovanoti gėlių kovo 8. Bet juk metuose yra dar 363 dienos. Aš linkęs lengvai įsimylėti. Bet mano jausmai išnyksta lygiai taip greitai, kaip ir atsiranda. Todėl niekam niekada nežadu, kad amžinai būsime kartu.

Kartą, būdamas 21 metų, norėjau tuoktis. Ačiū Dievui, likimas mane apsaugojo nuo šios klaidos. Po kelerių metų, žiūrėdamas į tą moterį aš suprantu, kad tai – visiškai ne mano žmogus. Kartais, apsvaigus nuo meilės, galima pridaryti kvailysčių, o vėliau susiprantama, ar kas nors jus sieja iš tikrųjų.

Daugelis moterų skundžiasi, kad joms trūksta dėmesio. Jei taip, tai, kaip patarė viename filme, tegu jos įsigyja šunį. Aš nusipirkau Stafordšyro terjerą. Man patinka, kai namie esu vienas: miegoti, neuždaryti vonios ir tualeto durų. Kai su kuo nors gyveni, tai vargu ar galėtum sau leisti.

Turiu daug susituokusių draugų, bet kol kas nevieno jų pavyzdys nepaskatino manęs pradėti šeimyninį gyvenimą. Kai matau, kaip dažnai dviejų žmonių santykiuose nėra nuoširdumo, suprantu, kad nenorėčiau būti toks, kaip jie. Dar pastebiu, kad 90 proc. susituokusių žmonių yra neištikimi savo antrosioms pusėms, o likę 10 proc. tikriausiai yra šventieji.

Be to, man reikalingas karjeros augimas, o moterys trikdo kūrybinį procesą. Kai būni įsimylėjęs, norisi greičiau lėkti iš darbo ir susitikti su moterimi. O man dabar reikia tobulinti savo profesionalumą“.


Olegas, 49 metų, logistikos specialistas: „Gyventi be meilės - nesąžininga“

„Nesu viengungis tradicine šio žodžio prasme. Iki šiol buvau susituokęs tris kartus. Visada ieškojau gyvenimo prasmės ir supratau, kas yra svarbiausia: negalima prieštarauti sau pačiam, negalima ieškoti kompromisų su savo dvasia. Nesu santuokos priešininkas. Bet jei meilė baigiasi, tai likti su ta moterimi - reiškia prieštarauti sau pačiam.

Daugelis sako, kad santuoka – tai sunkus darbas. Bet kam versti savo gyvenimą katorgišku darbu? Netgi dėl vaikų išsaugoti santuoką nėra teisinga. Aš jau geriau būsiu šiek tiek nuošalėje ir išsaugosiu gerus santykius su vaiku bei jo motina, nei tapsiu namų tironu.

Širdies gilumoje tikriausiai esu romantikas ir idealistas. Niekada nesuprasdavau santuokų iš išskaičiavimo, nors galbūt jos ir tvirtesnės. Kaskart besituokiant tikėjau, kad noriu su ta moterimi nugyventi visą likusį gyvenimą. Bet praeidavo kažkiek laiko, ir viskas pasikeisdavo. Galbūt aš neatitikau savo išrinktųjų reikalavimų, o galbūt taip ir neradau tos vienintelės. Bet meilė išgaruodavo. Kaupdavosi nesupratimas ir nuoskaudos.

Su pirmąja žmona aš išgyvenau trejus metus, turime sūnų. Su antrąja buvo labai romantiška istorija. Įsimylėjau ją iš pirmo žvilgsnio, kartu pragyvenome 2 metus. Su trečiąja tuokėmės cerkvėje. Tai buvo dvasios šauksmas – paskutinis asmeninės laimės siekio bandymas. Mes su ja buvome kartu beveik 10 metų, bet šeima vis vien iširo.

Man kiekvienas išsiskyrimas – nepakeliamas skausmas, kuris palyginamas tikriausiai tik su nedidele mirtimi.“


Konstantinas, 30 metų, aktorius: „Man svarbiausia - darbas“

„Teatre dirbu 10 metų ir žinau, kad jei aktorius nesusituokė dar mokydamasis institute, tai vėlesniame gyvenime santuokos tikimybė būna labai maža. Kai pasineri į teatro aplinką ir bandai ko nors pasiekti, tai visa tavo energija skiriama vien profesijai. Aktoriai – absoliučiai beprotiški žmonės. Jie nepanašūs į tikrus vyrus tradicine šio žodžio prasme: labiau už kitus vyrus rūpinasi savo išore, yra jautresni, dažnai gastroliuoja. Paskaičiavau, kad kartais per visus metus namie būnu vos tris-keturi mėnesius, o viską kitą laiką – teatre ir gastrolėse.

Kartą Sočyje atsitiktinai susitikau su filmą kuriančia grupe. Pasirodė, kad neatvažiavo kažkoks aktorius ir man pasiūlė jį pakeisti. Tai buvo pavyzdinis atsitiktinumas: netgi atostogaujant mano gyvenimo kompasas orientuotas ne į moteris, o į kūrybą. Be abejo, galima pradėti romaną savame teatre. Kai vaidini spektaklyje, neišvengiamai įsimyli savo partneres. Bet visa meilės energija išliejama ant scenos, gyvenimui nelieka nieko. O be to, daugelis moterų, kurios mato mane ant scenos, įsimyli mano įvaizdį, o ne tikrąjį mane“.


Denisas, 35 metų, vertėjas: „Ieškau savo idealo“

„Mano laikas užpildytas įvairiausiais užsiėmimais: biliardas, tenisas, šachmatai, skaitymas, naktiniai klubai. Bet tikriausiai esu labiau gyvenimo mąstytojas nei jo aktyvus dalyvis. Man visuomet patikdavo gražios moterys, bet niekada nesiekiau didelių pinigų. Galbūt esmė yra mano infantiliškume, o galbūt tame, jog nesinorėjo, kad žmonės mylėtų mano milijonus, o ne mane.

Be grožio moteryje man dar norėtųsi atrasti supratimą ir dvasinį giminingumą. Bet mano dideli lūkesčiai vis nėra patenkinti. Buvo atvejų, kai moterys pačios rodydavo iniciatyvą. Tai vienu metu ir glosto širdį, ir nemalonu. Negalėjau atsisakyti savo idealo paieškų. O kai mačiau paties neišsirinktos moters jausmus, mane lyg žaibas trenkdavo: „Ne, tai – ne tai, ko man reikia“ – ir jokių santykių daugiau būti negalėjo.

Mane stebina tai, kaip dažnai žmonės veda arba teka vien dėl to, kad reikia, kad atėjo laikas ir panašiai. Nenoriu vadovautis jokiais panašiais sumetimais, o susituokusių draugų pavyzdžiai tik įtikina mane, kad mano pozicija yra teisinga. Mintis apie tai, kad gali taip ir nerasti savo idealo, manęs nebaugina. Vienintelis trūkumas – labai norėčiau turėti vaikų“.

Igoris, 35 metų, konsultantas: „Šiuolaikinės mergaitės labai išlepintos“

„Daugelis merginų ir moterų yra tiesiog netinkamos bendram gyvenimui. Jos nesugeba netgi savimi pasirūpinti, o namų jaukumo kūrimas joms jau per sunku. Jos labiau rūpinasi savo nagais, tuo, kad kasdien reikia po pusvalandį praleisti soliariume. Bet, nepaisant išorinio blizgesio, šiuolaikinės moterys dviejų žmonių santykiuose yra visiškai nieko vertos. Surasti moterį, kuriai nebūtų svetima idėja tiesiog išvažiuoti iš miesto piknikui, yra beveik nerealu.

Man reikia artimo žmogaus, kuris mane suprastų, kuris tiesiog džiaugtųsi mano grįžimu namo. Atrodo, tai visai paprasta, bet kai pradedi ieškoti tokio žmogaus, tai supranti, kad yra atvirkščiai – tai pernelyg sunki užduotis. Mano mama savo laikais paskui savo kariuomenėje tarnaujantį vyrą važiavo į kitą šalies galą, išaugino mane ir brolį, tuo pačiu metu dar ir dirbo ir išlaikė namų jaukumą. O dabar visoje moterų masėje to net negalima būtų įsivaizduoti.

Moterys išlepintos ir aptingusios. Kai tik prasidėdavo nauji santykiai, kviesdavau panelę pagyventi pas save, į atskirą butą ir po trijų, keturių mėnesių viskas paaiškėdavo. Kol kas niekas atrankos nepraėjo...“