+8
-0
+8
Kodėl skauda sekso metu ir ką daryti, kad to išvengtumėte?

Štai esate tinkamos nuotaikos, partneris taip pat pasirengęs, griūvate į lovą tikėdamiesi gerai pasiausti. Tačiau pajuntate... buką skausmą, niežtintį bėrimą ar staiga nudegina netikėtas dūris. Jei anksčiau visada mėgavotės meilės žaidimais, staigus skausmas jų metu kelia nerimą ir sumaištį. „Partneriai dažnai konsultuojasi dėl skausmo sekso metu, tačiau dažniausiai jis būna susijęs su kokiu laikinu nesklandumu, kuris gali būti išgydytas“, – teigia Vestčesterio (Niujorkas) akušerė ginekologė. Amerikos akušerių ginekologų kongreso metu buvo nurodyta, kad net 75 % moterų vienu ar kitu gyvenimo momentu užsiimdamos seksu patiria skausmus. Sužinokite, kas verčia jus vengti intymių akimirkų – pateikiame simptomus bei galimus sprendimus, kurie grąžins jus į malonumų sūkurį.

 1.Negilus įsiskverbimas, skausmas šone

Galima priežastis: kiaušidžių cistos. Veriantis skausmas prieš pat partneriui nurimstant gali būti labai stiprus – tai ženklas, kad jūsų partneris įsiskverbimo metu netyčia palietė kiaušidžių cistą. „Skysčio pilnos cistos kiaušidėse palyginti dažnos, o kai jos paliečiamos ar trinamos, net jei makštis ir veikia kaip barjeras, gali stipriai suskausti“, – aiškina dr. Dardik. 

Kaip grįžti į meilės guolį. Jei tokį dūrį pajuntate lytinio akto metu, būtinai praneškite gydytojui – ypač jei jums jau įvykusi menopauzė, nes cistos gali būti rimtų ligų ženklas. Tačiau jaunoms moterims dėl cistų greičiausiai nerimauti nereikia. „Didžioji dauguma cistų yra gerybinės, ciklinės, jos išnyksta savaime“, – nurodo dr. Dardik.

2.Partneris sekso metu makštyje kažką kliudo

Galima priežastis: gimdos fibroidai. Kiaušidžių cistos – ne vienintelis dalykas, į kurį netyčia gali pataikyti partneris. Aštrus skausmas giliau gali būti gimdos fibroidų (elastingas stiebo pavidalo gerybinis auglys gimdoje) simptomas. 2014 m. žurnale „Journal of Sexual Medicine“ paskelbtame tyrime nurodoma, kad moterys, turinčios gimdos fibroidų, tris kartus dažniau sekso metu patiria skausmą, palyginti su fibroidų neturinčiomis moterimis. „Fibroidas greičiausiai yra išsikišęs į makštį, o partnerio penis jį kliudo“, – aiškina dr. Dweck. Kiti fibroidų simptomai – kraujavimas ciklo viduryje, skausmingesnės mėnesinės bei sunkumo jausmas pilvo apačioje.

Kaip grįžti į meilės guolį. Kartais fibroidai susitraukia arba išnyksta patys, jei jie nesukelia komplikacijų, gydytojai linkę palikti juos ramybėje. Tačiau jei jums diagnozuoti fibroidai ir ši būklė kliudo seksualiniam gyvenimui, pasitarkite su gydytojui apie minimaliai invazinį chirurginį šalinimo būdą.

3.Bet kuri sekso poza verčia gūžtis

Galima priežastis: endometriozė. Nuo buko skausmo iki tikros agonijos, skausmas visuose vidiniuose lyties organuose – vienas iš šių simptomų gali reikšti, kad sergate endometrioze. Ši būklė atsiranda, kai endometrinis audinys išplinta už gimdos ir prilimpa prie netoliese esančių organų – kiaušidžių ir kiaušintakių. „Audinys lyg lipnūs klijai prisiklijuoja prie skirtingų organų, tai gali juos prikaustyti vienoje vietoje, – teigia dr. Dardik. – Toks nelankstumas ir lemia skausmą sekso metu.“

Kaip grįžti į meilės guolį. „Gydytojui diagnozavus endometriozę, galite rinktis: audinio augimą kontroliuoti medikamentais ir taip sumažinti skausmą arba audinį pašalinti chirurginiu būdu“, – sako dr. Dardik.

4.Giliai įsiskverbus kartais beprotiškai skauda

Galima priežastis: pakrypusi gimda. „Jei skausmą jaučiate tik tada, kai partneris giliai įsiskverbia, jūsų gimda gali būti pakrypusi, – konstatuoja ginekologė. – Paprastai gimda yra tiesiai viso kūno atžvilgiu, tačiau kai kurios moterys gimsta turėdamas labiau į nugaros ar pilvo pusę pakrypusias gimdas, tai ir lemia tam tikrus nepatogumus, nes gimda sekso metu stumdoma.“ Tai keistas gamtos pokštas, kuris niekaip neveikia sveikatos, neapsunkina nėštumo.

Kaip grįžti į meilės guolį. Kad išvengtumėte minėtų dūrių, partneris neturėtų skverbtis labai giliai. Arba rinkitės pozas, kai moteris viršuje, kad pati galėtumėte kontroliuoja įsiskverbimo gylį.

5.Tarpvietė skaudžiai tvinksi

Galima priežastis: gimdymas. Tarpvietė – tai sritis tarp vulvos ir išangės. Kartais gimdymo metu gydytojai prakerpa šį jautrų, daug nervų turintį audinį, kad kūdikis galėtų lengviau išlįsti ir tarpvietė neplyštų (epiziotomija). „Daugumai moterų tarpvietė puikiai sugyja, tačiau kai kurios jaučia skausmą ilgiau, netgi tada, kai ginekologas nebemato kliūčių moteriai vėl užsiimti seksu“, – sako dr. Dweck. 

Kaip grįžti į meilės guolį. Pasikonsultuokite su gydytoju, jis gali patarti pataisyti epiziotomiją chirurginiu būdu.

6.Visa makšties sritis tarytum nubrozdinta

Galima priežastis: darote tai per dažnai. Juk žinote, kad nuo pernelyg dažno sekso galite patirti sužalojimų? Makšties vidaus ir išorės nutrynimą laikykite ženklu, kad miegamajame persistengėte. Tai gali būti pernelyg dažnų žaidimų požymis. „Dėl dažno siautulingo sekso per trumpą laiką makštis gali tapti jautri“, – tikina specialistė.

Kaip grįžti į meilės guolį. Palengvinkite simptomus palaikydamos sausumą apačioje – dėvėkite laisvus drabužius. Po dienos ar dviejų vėl galėsite grįžti į miegamąjį.