Koks tavo plaukų tipas?

Normalūs plaukai
Jei jie nedažyti ir nešukuoti chemiškai, yra nei riebūs, nei sausi, šukuosena išsilaiko savaime ir visuomet gerai atrodo. Normalius plaukus galima kasdien trinkti šampūnu su kondicionierium. Tokie šampūnai skirti vienu plovimu atlikti du darbus. Jais skalaujant plaukus pašalinami riebalai ir nešvarumai, o kondicionierius lieka. Plaukai ima žvilgėti, juos lengva iššukuoti.

Sausi plaukai
Atrodo matiniai, jaučiamas sausumas, lengvai veliasi, juos, ypač drėgnus, sunku iššukuoti šukomis ar šepečiu. Dažnai pakankamai stori ties šaknimis, tačiau ploni ir neretai išsišakoję ties galiukais.
Priežastys: Per dažnai plaunama galva, per dažnai šukuojami karštais prietaisais, veikia dažai (ypač kai plaukai šviesinti) ar cheminis sušukavimas, bei žeidžia saulė ar atšiaurūs orai. Visi šie faktoriai sausina plaukus ir jie tampa ne tokie elastingi, purūs ir paslankūs. Plaukai gali sausėti ir sutrikus riebalų gaminimosi funkcijai.
Sprendimai: Naudokite maitinamąjį šampūną ir intensyvaus poveikio kondicionierių. Ypač naudingas šiltas augalinio aliejaus masažas. Pasitaikius progai, leiskite plaukams savaime išdžiūti.

Riebūs plaukai
Riebūs plaukai atrodo nutysę ir sukibę, juos reikia dažnai trinkti.
Priežastys: Sutrikus hormonų pusiausvyrai, patyrus stresą, esant karštam, drėgnam orui, per daug šukuojant ar nuolat braukiant per laukus ranka, prakaituojant ar valgant daug sočiųjų riebalų, ima gamintis per daug riebalų. Vos per kelias dienas ar net valandas plaukai susiriebaluoja, sukimba ir iš jų nebeįmanoma sutvarkyti.
Sprendimai: naudokite švelnų šampūną ir plaukai bus puresni. Nuo lengvo cheminio sušukavimo plaukai papurs ties šaknimis bei sumažės riebalų gaminimasis. Pasižiūrėkite kuo maitinatės: savo racione sumažinkite pieniškų bei riebių produktų . Stenkitės naudoti kuo daugiau šviežio maisto ir per dieną išgerti stiklines 6-8 vandens.

Mišrūs plaukai
Mišrūs plaukai būna riebūs ties šaknimis, tačiau sausi ir netgi sulūžinėję ties galiukais.
Priežastys: Chemikalų poveikis, jei per dažnai plaunate galvą, jei per daug būnate atviroje saulėje arba labai dažnai naudojate karštus šukuosenų formavimo prietaisus. Dėl šių priežasčių dažnai ties šaknimis sutrinka riebalų gaminimasis bei apsauginė plaukų žvynelių funkcija. Plaukų galiukai išsausėja.
Sprendimai: naudokite tik švelnaus poveikio priemones. Jei naudosite per daug riebiems arba sausiems plaukams skirtų priemonių, jos taip pat gali sukelti problemų. Būtų geriausia, jei naudotumėte specialiai mišriems plaukams skirtas priemones. Dar geras būdas yra šampūną naudoti riebiems plaukams, o kondicionieriumi tepkite ne nuo pat šaknų.