+6
-0
+6
Kokybiškų santykių sudėtis

Kokybiški santykiai yra lyg tobulas patiekalas, kurio ingredientus reikia derinti ir rinkti atsakingai. Santykiuose irgi turi būti viskas apgalvota. Geri poros santykiai susideda iš pasitikėjimo, atsidavimo ir intymaus vienas kito patenkinimo.

Pareigų pasidalinimas

Labai svarbu yra vyrui ir moteriai suprasti savo pareigas. Jei nuo senų laikų vyrų pareiga buvo uždirbti pinigus, o moterų – auginti ir prižiūrėti vaikus, tai šiais laikais viskas gerokai pasikeitė. Moteris ne visada turi gaminti valgyti, lygiai taip pat, kaip vyras ne visada turi mokėti įkalti vinį į sieną. Svarbiausia yra suprasti, kad pareigos yra dviejų žmonių atsakomybė ir jei moteriai geriau sekasi kalti vinį į sieną, tai kodėl gi šio darbo vyrui neperdavus moteriai? O tuo tarpu vyras virtuvėje galėtų paruošti nuostabią vakarienę, sugriaudamas visus stereotipus, jog moters pareigos  –  tik būti prie puodų...

Pasitikėjimas

Yra sakoma, jog suskilusi vaza visada bus suskilusi. Tad jeigu į santykius žiūrėsime kaip į suskilusios vazos metaforą, partnerių tikslas turėtų būti niekada nesudaužyti tos vazos, t. y. niekada neprarasti pasitikėjimo vienas kitu. Dažnai nutinka taip, kad moteris pamato savo vyrą flirtuojant su kitomis moterimis. Jos galvoje įsijungia žalia šviesa, ji ima daryti tuo dalykus, kurių seniau nedarė – pažeidžia partnerio privačią ir asmeninę erdvę. Moteris savo partnerį ims nuolat tikrinti, klausinėti, o tai, laikui bėgant, jam ims įkyrėti. Abipusis pasitikėjimas vienas kitu yra labai svarbi kokybiškų santykių sudedamoji dalis.

Atsidavimas

Taip, žmonos atsidavimas vyrui ir vyro atsidavimas žmonai yra labai svarbus gerų santykių komponentas. Atsidavimo priesaika vienas kitam nuskamba bažnyčioje, santuokos metu, kuomet vyras ir žmona taria: „Prisiekiu būti tau ištikimas. Kai laimė lydės ar vargs suspaus, kai sveikata tvers ar ligos suims. Visą gyvenimą Tave mylėsiu ir gerbsiu. Tepadeda man Dievas.“ Prieš Dievą tardamas tokius žodžius vyras ir moteris atsiduoda vienas kitam. Jų atsidavimas vienas kitam tampa dvasinis, moralinis, daug tvirtesnis negu, pavyzdžiui, vien tik fizinis atsidavimas. Galbūt todėl tiek porų, po santuokos sakramento pajaučia, kaip jų santykiai tapo daug geresni. Mat priesaika visuomet rūpintis, mylėti ir gerbti, būti visapusiškai atsidavusiam, sakralioje aplinkoje – bažnyčioje, girdint daug artimųjų, dar labiau sustiprina tą atsidavimo jausmą.

Intymumas

O kokie gi santykiai be intymumo? Intymumas mus lydi visais gyvenimo etapais. Kuomet esame maži vaikai liečiame savo intymias vietas, nevengiame tyrinėti kūno. Dar vėliau intymus lytėjimas pasireiškia kitomis formomis. Paauglystėje siekiame seksualinio susijaudinimo, tad pradedame masturbuotis. Vieniems šis periodas būna ilgesnis, kitiems trumpesnis. Subrendę ieškome intymumo kito žmogaus glėbyje. Mūsų kūnas partneriui tampa tarsi žemėlapis, kurį privalu žinoti ir išmanyti, norint pasiekti susijaudinimą. Ar intymumas yra galimas be susijaudinimo? Žinoma, kad taip. Dauguma moterų patiria be galo malonius jausmus, kuomet vyrai intymiai jas glosto. Intymumas reikalingas bet kokiai seksualiniai pradžiai. Tiek vyrams, tiek moterims.

 Ingredientai, kurie gadina kokybiškus santykius

Yra begalė dalykų, kurie gali sugadinti net ir tobuliausius santykius. Vienas iš pagrindinių, tai jau anksčiau minėtasis nepasitikėjimas vienas kitu. Iš nepasitikėjimo vienas kitu atsiranda pavydas, kuris yra tikras santykių „nuodas“. Poros santykius taip pat gadina tam tikros partnerio ydos, tokios kaip alkoholio ar narkotikų vartojimas, tinginystė, moters žeminimas. Nei vieni kokybiški santykiai nesilaiko ant jų.

Autorius:L.Rimgailė