Kondicionierius plaukams

Idealiomis sąlygomis reguliarus plaukų plovimas užtikrintų puikią jų būklę. Deja, tik nedaugelis iš mūsų sugeba pasirūpinti jais savarankiškai. Kitoms reikia tam tikrų patarimų, kaip išvengti kenksmingo aplinkos poveikio (nekalbant apie atvejus, kuomet reikalingas gydymas). Yra nemažai priemonių, padedančių išsaugoti puikią plaukų būklę.
Jeigu norite, kad ilgi plaukai būtų sveiki ir blizgėtų, būtina reguliariai naudoti kondicionierių.

KONDICIONIERIAI

Blizgančių plaukų paviršius yra lygus, todėl gerai atspindi šviesą. Dažymas ir įvairios cheminės priemonės, karštis ir kiti veiksniai gali pažeisti paviršių, plaukai tampa sausi, praranda blizgesį, veliasi. Lengvai pažeistas paviršius galutiniai sunyksta, plaukai tampa plonesni ir greitai nutrūksta. Norint atkurti natūralų blizgesį, skalavimui būtina naudoti specialią priemonę – kondicionierių. Kondicionieriai, išskyrus karštą aliejų, tepami tik ant išplautų plaukų, lengvai nusausinus juos rankšluosčiu. Parduotuvėse galite įsigyti daugybę įvairiausių kondicionierių. Aprašysime žinomiausius. Įprasti kondicionieriai padengia plaukus plona plėvele laikinai sulygindami paviršių, todėl plaukai labiau blizga ir tam
pa paklusnūs. Palikite kondicionierių kelioms minutėms, po to gerai išskalaukite. Aerozolinius kondicionierius purškiame prieš šukavimą: jie apsaugo nuo karščio poveikio, pašalina statinę energiją.

Karštas aliejus pamaitina plaukus. Įdėkite uždarytą tūtelę į karštą vandenį ir palikite vienai minutei sušilti. Sudrėkinkite plaukus. Šiltą aliejų lygiai įtrinkite į galvos odą per 1-3 minutes. Po to užsidėkite maudymosi kepuraitę. Galiausiai išplaukite galvą šampūnu ir išskalaukite.

Intensyvaus poveikio kondicionieriai padeda išsaugoti natūralią plaukų drėgmę, jei plaukai išsausėję, juos sudrėkina. Šiuos kondicionierius naudokite, jei jūsų plaukai sausi, veliasi, šakojasi. Kondicionierių tolygiai paskirstykite ant plaukų ir leiskite 2-5 minutes įsigerti. Gerai išskalaukite plaukus keldami juos nuo pat šaknų, kad neliktų jokių likučių.

Nenuplaunamos skalavimo priemonės padeda išsaugoti drėgmę, sumažina statinį krūvį, naudojant jas, plaukai labiau blizga. Jie ypač tinka ploniems plaukams, nes juose kondicionieriaus, nuo kurio plaukai gali išsitiesti, yra nedaug. Paprastos priemonės, kurias patogu naudoti, apsaugo nuo kenksmingo karšto šukavimo poveikio. Naudokite jas išsiplovusios galvą, tačiau jų nenuplaukite. Šios priemonės idealios kasdieniniam naudojimui.

Atkuriančiosios priemonės patenka į plauko svogūnėlį ir stiprina pažeistų plaukų struktūrą. Jos tinka esant ploniems ir silpniems plaukams, dėl cheminio ar fizinio poveikio praradusiems natūralų elastingumą.

Gydomosios priemonės atkuria pažeistus plaukus. Geriausias būdas apsaugoti besišakojančius plaukus – prižiūrėti galiukus. Tačiau tai ne visada išsprendžia problemą, nes plaukai gali skilti įvairiose vietose. Alternatyva – laikinas plaukų sustiprinimas specialių kondicionierių pagalba. Tepkite juos ant ką tik išplautų plaukų. Plaukai pasidengs plona plėvele ir išliks lygūs.

Kondicionieriai dažytiems ar chemiškai sušukuotiems plaukams – tai cheminės priemonės. Jie sudaro apsauginį sluoksnį aplink pažeistas dažytų plaukų vietas ir tokiu būdu išsaugo jų spalvą.

PROBLEMOS IR REKOMENDACIJOS

Besišakojantys galiukai, pleiskanos, sausi plaukai – įprastos problemos, kurios gali pakenkti plaukų sveikatai. Daugeliu atvejų gydant jas galima įveikti. Pleiskanas sudaro nuo riebalų blizgančios odos dalelės. Jų būna netoli plaukų šaknų. Nereikia painioti pleiskanų su žvynuota oda.

Priežastys: bloga mityba, lėta medžiagų apykaita, stresas, hormonų disbalansas ir kai kurios infekcijos. Suaktyvėja kai kurių odos ląstelių gamyba. Nesiimant priemonių, padėtis gali blogėti.
Rekomendacijos: Peržiūrėkite maitinimosi racioną. Išmokite atsipalaiduoti, jei problemos priežastis – stresas. Prieš plovimą plaukus šukuokite, šukas ir šepečius plaukite. Rinkitės šampūnus nuo pleiskanų: jie atskiria pleiskanas ir apsaugo nuo naujų atsiradimo. Naudokite gydomuosius losjonus, masažuokite galvą pirštų galiukais. Tik reguliarus gydymas gali būti efektyvus. Rečiau plaukus šukuokite karštu džiovintuvu. Jei pleiskanos nedingsta, kreipkitės į gydytoją.

Ant žvynuotos odos susidaro smulkesnės mirusių odos ląstelių sankaupos, jų dažnai matyti ant drabužių pečių. Dažnai manoma, kad tai pleiskanos. Tačiau tai skirtingi dalykai. Kartais oda parausta, jaučiamas tempimas. Plaukai tampa blankūs.

Priežastys: Paveldimumas, stresas, blogai išplautas šampūnas, sekrecijos liaukų nepakankamumas, netinkamo šampūno naudojimas, vitaminų trūkumas, užteršimas, atmosferos poveikis ir perkaitimas.

Rekomendacijos: Rinkitės drėkinantį šampūną ir kondicionierių su raminančiomis žolelėmis, kad jie atkurtų plaukų drėgmę.

SPECIALISTO PATARIMAI

Prieš naudodami kondicionierių nusausinkite plaukus.

Norėdami lygiai paskirstyti kondicionierių, lėtai įtrinkite jį į plaukus pirštais arba išsklaidykite retomis šukomis.

Palikite kondicionierių tam tikram laikui – patikrinkite, ar tai nuplaunama ar nenuplaunama priemonė. Jei reikia, gerai išskalaukite.

Su šlapiais plaukais elkitės atsargiai. Jie labiau pažeidžiami negu sausi.
Netrinkite ir neraukite plaukų. Nenuplaunamus kondicionierius iš tūtelės reikia tepti tiesiai ant plaukų. Norėdami lygiai paskirstyti kondicionierių nuo šaknų iki galiukų, naudokite retas šukas. Nenuplaukite, tiesiog iššukuokite ir išdžiovinkite plaukus.