Koreguojančios odos procedūros

Koreguojančios odos procedūros


Dažnai iš gydytojų, kalbančių iš žydrųjų ekranų, galime išgirsti apie koreguojančių odos procedūrų naudą, odos regeneraciją, kolageno poveikį ir daug kitų smulkmenų, kurios įeina į iš esmės kiekvieno žmogaus, pasiekusio vidutinį amžiaus „Norų sąrašą“ − visada atrodyti gerai. Nesvarbu, ar jūs jau pensijoje, ar dar tik kylate karjeros laiptais, pasitikėjimas savimi pirmiausia prasideda nuo išvaizdo.

 

Fotoatjauninimas

Ši procedūra atliekama intensyvios pulsinės šviesos įrengimais. Procedūros metu panaikinami pigmentiniai odos pokyčiai, kraujagyslių dariniai, raudonis, išsiplėtusios poros, pagerinamas odos tonusas ir elastingumas. Fotoatjauninimo metu taip pat aktyvinama kolageno gamyba, kolagenas suteikia odai tamprumo, stangrumo, lygina raukšlelių tinklą, oda pastebimai atjaunėja. Fotoatjauninimas nėra skirtas gilių raukšlių korekcijai. Ši procedūra atliekama visose kūno srityse, kuriose norėtumėte atjauninti odą. Ši procedūra ypač tinka išsiplėtusioms poroms sutraukti.

Procedūrą rekomenduojama atlikti ant neįdegusios odos. Fotoatjauninimas vyksta be anestezijos, prieš procedūra oda yra specialiai paruošiama, nuo jos pašalinami negyvybingi senos odos ląstelių sluoksniai, tai suteikia procedūrai efektyvumo. Po procedūros galite iš karto vykti namo. Po procedūros oda atrodo paraudusi, nėra pooperacinio periodo, nes viršutinis odos sluoksnis nenuimamas − nebūna šašelių ar šlapiavimo, reiškia, jums nereikės imti laisvadienių ar atostogų. Paprastai rekomenduojama atlikti 4−5 tokias procedūras, intervalas tarp jų būna apie 1 mėn., kiekvieno seanso metu oda keičiais, nes persitvarko iš vidaus.

Šią procedūrą rekomenduojama atlikti nuo 30 metų kaip kelio odos senėjimui užkirtimą. Ši procedūra labiausiai tinka aktyvų gyvenimo būdą mėgstantiems žmonėms, tiems, kurie nenori agresyvaus gydymo lazeriu ar tradicine chirurgija.

 

Nechirurginis odos patempimas

Nechirurginis odos patempimas neinvazine technologija stangrina, palygina ir patempia odą, atnaujina veido kontūrus priversdamas persitvarkyti gilias odos struktūras − oda įgyja natūraliai jauną išvaizdą. Tai yra nechirurginis metodas, todėl nesutriks įprastas gyvenimo būdas − jums nereikės pasiimti atostogų ar laisvų dienų iš darbo. Ši procedūra suteikia odos patempimo efektą, lygina raukšles, paryškina smakro ir žandikaulio linijas, paseklina vertikalias lūpų raukšles ir suteikia joms pilnumo.

Procedūra atliekama veido, kaklo, krūtinės ir krūtų, pilvo, plaštakų ir kitose srityse. Šis metodas ypač tinka atjauninti lūpoms. Procedūros metu giliausiuose odos sluoksniuose kompiuterizuoto įrenginio antgalis sukuria reikiamą temperatūrą, kuri stimuliuoja giliosios odos kolageno skaidulas, jų sintezę ir išsidėstymą odoje − taip didėja kolageno skaidulų kiekis, oda tempiasi ir darosi lygesnė. Procedūra užtrunka nuo 30 min. iki kelių valandų − priklauso nuo odos vietos, kurioje atliekama. Po procedūros oda atrodo paraudusi, gali būti šioks toks patinimas. Dažniausiai užtenka vienos tokios procedūros.

Konsultacijos prieš procedūrą metu specialistas įvertinęs jūsų odos tipą, laisvumą, stangrumą, amžių nupasakos, kokių rezultatų jums tikėtis, gal net pasiūlys kitą procedūrą, kuri jums tiks labiau. Nechirurginis odos patempimas ypač tinka tose kūno vietose, kur odos stangrumas yra sumažėjęs, ji yra laisva ar yra odos perteklius. Rezultatai matosi iškart po procedūros, o bėgant mėnesiems jie tik gerėja, odos patempimas stiprėja palaipsniui nuo 2 iki 6 mėn.


Botulino injekcijos

Botulino toksinas blokuoja nervinius impulsus veido mimikos raumenyse, jie atsipalaiduoja ir nebesusitraukia, po procedūros virš raumenų esanti oda išlieka lygi, o raukšlės išsilygina. Kiti veido raumenys dirba kaip anksčiau, taigi mimika nepakinta. Botuliną reikėtų leisti kai raukšlės dar nėra labai gilios, tada jos išsilygina iki nulio ir nebegilėja. Injekcijų efektas yra ilgalaikis, jaučiamas diskomfortas yra minimalus, nėra pašalinių reiškinių, po injekcijų galite iškart grįžti į normalų gyvenimą.

Naudojant smulkią mikroadatą labai mažas kiekis botulino toksino suleidžiamas į kelias pažymėtas vietas − skausmas beveik nejuntamas, nes preparato kiekis nedidelis, o adatėlė − maža ir plona. Po procedūros 6−7 val. negalima eiti miegoti, spausti, trinti injekcijų vietų, nerekomenduojama eiti į pirti ir soliariumą apie savaitę. Labai retai botulino toksinas gali pradėti migruoti į gretimas sritis ir sukelti gretimų raumenų silpnumą, kad to išvengtumėte reikia griežtai laikytis gydytojo nurodymų. Visi pašaliniai poveikiai yra grįžtami, jie trunka iki kelių savaičių.

Ši procedūra negali pakoreguoti tų raukšlių, kurios atsirado dėl saulės poveikio, UV spindulių, audinių pakritimų ar tų, kurios nesusijusios su mimikos raukšlėmis. Šios injekcijos nepagerins audinių pakritimo, laisvumo ir nepakeis veido srities tempimo operacijos.

Botulino toksino preparato veikimas yra laikinas. Pirmą kartą jo suleidus jis veikia apie metus, antrą kartą apie pusę metų, tačiau leidžiantis ilgą laiką jo veikimas ilgėja, todėl procedūrą reikės kartoti rečiau. Preparatas naudojamas ne tik mimikos raukšlėms lyginti, bet ir gydyti padidintą delnų ir pažastų prakaitavimą, nerviniems akių tikams, migreniniams galvos skausmams.


Audinių užpildai

Jais galima formuoti veido kontūrus − sušvelninti smakrą, suteikti skruostams pilnumo, apvalumo. Audinių užpildai yra leidžiami po oda ir savo tūriu iškelia kontūrą bei suteikia jam formą. Lietuvoje audinių užpildai naudojami jau apie dešimtmetį, jais galima ne tik paryškinti skruostikaulius ar smakrą, padailinti jų formą, pastorinti ir pakoreguoti lūpas, bet ir sušvelninti, o kai kuriais atvejais net visai išlyginti raukšles.

Specialus audinių užpildų gelis yra suleidžiamas po oda į giliuosius odos sluoksnius. Specialistas suleisdamas užpildus pakoreguoja veido kontūrus iki norimo rezultato, kuris matomas iškart. Prieš procedūrą oda nujautrinama specialiu kremu, todėl diskomfortas būna minimalus. Po procedūros injekcijos vieta gali šiek tiek patinti, parausti, ją gali perštėti ir tempti, tačiau šie pojūčiai dingsta per kelias dienas.


Lazerinis riebalų nusiurbimas

Lazerinio riebalų nusiurbimo metu lazerio energija veikia riebalinio audinio ląsteles ir jas ištirpdo, energija taip pat veikia odos kolageną, todėl oda pasitempia ir išsikontūruoja. Estetinis rezultatas po procedūros yra geresnis nei ultragarsinis ar tradicinis riebalų nusiurbimas, porcedūros metu nereikia nejautros − pacientas po operacijos iš karto gali eiti namo, nereikia specialaus paciento pasiruošimo procedūrai, aplinkiniai audiniai yra beveik nepažeidžiami, pooperacinis periodas yra lengvas, nes lazeris koreguoja ir kraujagysles, pastebimi ypač geri rezultatai tose kūno vietose, kuriose tradicinis riebalų nusiurbimas nuvildavo − srityse virš kelių, priekiniame šlaunų paviršiuje, kaklo ir pasmakrės srityse ir pan. Po procedūros žmogus nepraranda darbingumo.

Procedūros metu pro tokio paties diametro kaip injekcinė adata kaniulę į riebalinį audinį įkišamas lazerio šviesolaidis. Judinant kaniulę riebalinės ląstelės sugeria lazerio skleidžiamą energiją, ląstelės ištirpsta ir nusidrenuoja, lazerio paveiktas kolagenas keičiasi, brinksta, vėliau tempiasi ir kontūruoja odą.

Šią operaciją rekomenduojama darytis, jei yra lokalizuotos riebalinio audinio sankaupos kaklo, paugrklio, sėdmenų, rankų, pilvo, šlaunų, juosmens, krūtinės, nugaros ar kelių srityse, norite koreguoti nelygūmus po ankstesnių tradicinių riebalų nusiurbimo operacijų. Šis metodas taip pat įtrauktas kaip viena sudėtinių celiulito gydymo dalių.

Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, nepažeidžiami aplinkiniai audiniai, taip sumažėja pooperacinio skausmo tikimybė, minimalios kraujosrūvos. Pacientas tą pačią dieną išvyksta namo ir netgi gali atlikti lengvus darbus.