Kuo naudingas „rebefingas“?

Rebefingas – tai sąmoningas gilusis kvėpavimas atsipalaidavus. Jo metodą 1974 metais sukūrė amerikietis Orras, kuris ilgai tyrinėjo kvėpavimo technikų poveikį žmogaus organizmui. Jis pastebėjo, kad gerą savijautą ir sveikatą lemia būtent taisyklingas kvėpavimas. Pasak specialistų, praktikuojant rebefingą, galima išgydyti epilepsiją, astmą ir kt. Šio metodo esmė ta, kad jis veikia visais lygiais: psichiniu, dvasiniu ir fiziniu.

Fiziniu lygiu rebefingas didina deguonies kiekį kraujyje. Dėl to gerėja savijauta ir visų organų veikla. Taisyklingai kvėpuojant, valosi organizmas, greitėja medžiagų apykaita, todėl lengviau numesti svorio, nekamuoja alkio priepuoliai. Ši terapija ypač tinka tiems, kuriems sunku sulieknėti dėl psichologinių problemų.

Rebefingas padeda žmonėms pažinti save, be to, kvėpavimas išvalo iš ląstelių stresų sankaupas. Užsiėmimų eigoje atsiranda gera nuotaika, pranyksta neigiami prisiminimai ir blogos emocijos, įgaunamas minčių aiškumas.

Ne tai yra svarbiausia, kokius momentus žmogus išgyvena kvėpavimo metu, o tai, jog kiekvienam atsiveria būtent tos patirtys, kurios tuo metu iš tikrųjų yra aktualiausios. Šis natūralus kvėpavimas atlaisvina kelią eiti pirmyn. Kvėpavimo metu tarsi atgimstama iš naujo: „tirpdomi“ gyvenime sukaupti emociniai bei fiziniai blokai ir galima transformuoti skausmingus išgyvenimus į džiaugsmą, kūrybą, laisvę. Tai šiuolaikinis, tobulas pagalbos sau būdas, kurį naudoja milijonai žmonių visame pasaulyje.

Iš pradžių, kol įvaldomos kvėpavimo technikos, rebefingą reikia praktikuoti prižiūrimiems specialisto. Išmokus praktikų, galima jas tęsti savarankiškai, bet rebeferio pagalba iš pradžių būtina. Jis suteikia saugumą, padeda išvengti skausmingesnių momentų, neleidžia įstrigti kokioje praeities akimirkoje. Šis metodas tinkamas bet kokio amžiaus žmonėms. Jei sergate sunkia liga, pasitarkite su gydytoju.

Pateikiame vieną kvėpavimo pratimo pilvui pavyzdį:

Atsisėskite sukryžiavusi kojas „lotoso“ poza. Rankas padėkite ant kelių delnais į išorę. Giliai ir lėtai, skaičiuodama iki 8, įkvėpkite (pilvas išsipučia), paskui lėtai iškvėpkite. Tuo metu mintis sukoncentruokite į problemiškiausią kūno vietą. Turite įsivaizduoti, kaip su išpučiamu oru „išeina“ visi negalavimai. Pratimą reiktų pakartoti bent 10 kartų.