Lieknėkite darbe. 10 gudrių patarimų

Pagundos ir sėdimas darbas: dviguba problema

Patys geriausi norai laikytis dietos dažnai susiduria su kliūtimis darbe. Automatai pardavinėja saldžius gėrimus ir arbatą, saldumynus ir batonėlius užkandžiams, keptus traškučius ir kitus panašius produktus. Susidaro įspūdis, kad kiekvieną dieną kažkas švenčia gimimo dieną ar kitokį įvykį ir atsineša pyragėlių. Arba kas nors paprasčiausiai atneša spurgų ar riestainių krepšelį.

Dauguma darbuotojų tiesiog „prikalti“ prie darbo stalų, kompiuterių terminalų, niekada nuo jų nepasitraukia. Na, nebent trumpam kažko užkąsti.

Tyrimas, publikuotas Amerikos prevencinės medicinos žurnale (American Journal of Preventive Medicine) 2005 metų rugpjūčio mėnesį, rodo, kad tie, kurie darbo metu sėdi, sveria daugiau, o tiems, kurie ir toliau sėdi, rizika priaugti antsvorio ar nutukti padidėja 68%.

Pusryčiaukite. Žmonės, kurie pusryčiauja, geriau susikoncentruoja ir yra energingesni. Dienos metu jie rečiau persivalgo. Jeigu jūs nenorite valgyti pusryčių anksti ryte, maisto pasiimkite į darbą ir papusryčiaukite ten.

Darykite pertraukėles. Susiplanuokite užkandžius rytinėmis ir popietinėmis valandomis. Maisto atsineškite iš namų ir venkite pardavimo automatų.

Puikiausi užkandžiai:

• Lieso jogurto be cukraus indelis. Pusryčiams su juo galite suvalgyti nesaldžių dribsnių, atsineštų atskiroje dėžutėje.
• Nedidelis vaisius arba puodelis pjaustytų vaisių, meliono arba uogų.
• Puodelis liesos varškės.
• Pusė sumuštinio. Paragaukite pitos su kalakutiena, neriebiu sūriu arba sojos pasta.
• Pakelis jaunų morkyčių arba traškių daržovių mišinio.

Sausieji užkandžiai pakuotėse:

• Puodelis smulkiai kapotų kviečių arba mėgstamų nesaldžių dribsnių.
• Mažas pakelis razinų.
• Puodelis nevalytų arachisų (30 g), migdolų arba graikinių riešutų puselių.
• Pakelis avižinių miltų (jeigu darbe yra mikrobangų krosnelė arba karšto vandens).
• Ryžių paplotėliai (galite pagardinti arbatiniu šaukšteliu nesaldaus džemo).

Darbe valgykite pavakarius. Pavakarius atsineškite iš namų, neužsisakinėkite jų restorane. Taip jūs sutaupysite pinigų ir valgysite kur kas sveikesnį maistą. Sutaupytą laiką panaudokite pasivaikščiojimui. Į savo racioną įtraukite vaisių ir pieno produktų, kad būtų balansas. Suvalgykite juos per keletą valandų po pavakarių – dienos metu kraujyje išliks pastovus gliukozės kiekis.

Susiraskite draugų. Draugas, praktikuojantis sveiką gyvenimo būdą, – didelis palaikymas. Jis padės jums neatsisakyti priimtų sprendimų. Greitai kartu užkąskite ir likusį pertraukos laiką eikite pasivaikščioti.

Nesėdėkite! Atsikelkite iš savo darbo vietos ir pasivaikščiokite po kabinetą bent kartą per dvi valandas. Kas dvi valandas pasirąžykite kėdėje. Įsigykite žingsniamatį ir kiekvieną dieną nužingsniuokite vis daugiau žingsnių, kad pasiektumėte bent 10.000 rezultatą. Jeigu į darbą važiuojate, iš namų išeikite 10 minučių anksčiau ir jas išnaudokite pasivaikščiojimui aikštelėje. Tik paskui įeikite į biurą. Tą patį darykite ir po darbo. Automobilį statykite tolimiausiame aikštelės kampe, kad kuo daugiau nueitumėte pėsčiomis.

Visuomet lipkite laiptais. Net jei ir dirbate 100-ajame aukšte, iki 90-ojo aukšto pasikelkite liftu, o likusius 10 užkopkite laiptais. Tai lyg sporto salė tame pačiame pastate.

Gerkite vandens! Vėsus, švarus vanduo padeda virškinimui, naudingas veido odai ir mažina apetitą. Visuomet ant stalo turėkite pusės litro vandens buteliuką (ir dar vieną šaldytuve) ir dažnai gerkite.

Darykite fizinius pratimus prieš darbą. Aerobika padeda sudeginti riebalus, o svorių kilnojimas – sustiprinti raumenis, atsikratyti riebalų ir tokiu būdu išlaikyti normalų kūno svorį.

Tempimai. Kas valandą pakilkite iš darbo vietos, giliai įkvėpkite ir pasitempkite. Tai padės atsipalaiduoti ir susikoncentruoti į savo organizmą bei sveikatą. Tempimus darykite tris kartus per dieną. Tai užima vos 2 minutes, o efektas trunka keletą valandų.