Makiažas fotografijoje

Kiekviena moteris žino, kaip pasidažyti paprastai dienai, tačiau rengiantis fotosesijai vertėtų atminti keletą patarimų.
Norint nuotraukoje atrodyti natūraliai, patartina naudoti daugiau kosmetikos nei įprastam makiažui ir svarbiausia nepamiršti naudoti matinį efektą suteikiančios pudros! Turbūt manysite, kad naudojate per daug kosmetikos, tačiau neišsigąskite – fotosesijos metu šviesos sugers visą jos perteklių.

Norėdamos nepriekaištingai atrodyti fotografijoje, laikykitės šių patarimų.
Pirmas žingsnis – tinkamai sudrėkinkite veido odą, tuomet lygiai padenkite veidą, kaklą ir dekolte plonu, matinį odos efektą suteikiančiu produktu, ir pereikite prie kruopštaus, nepriekaištingo spalvos korektorių, maskuotojų ir kreminės pudros padengimo. Maži odos netobulumai – paraudimai, spuogeliai ar raukšlelės – dažnai būna nepastebimi, o fotografija, priverčia atkreipti dėmesį į mažiausias detales. Probleminėms veido odos vietoms paslėpti naudokite specialų korektorių-maskuoklį, kuris turėtų būti vienu ar dviem tonais šviesesnis nei natūrali odos spalva. Maskuoti būtina visus veido trūkumus. Norėdamos užmaskuoti rausvą odą naudokite gelsvai žalios spalvos korektorių, jis puikiai neutralizuoja. Idealus makiažo pagrindas turėtų būti vientisas ir derėti prie veido odos spalvos, kad būtų nepastebimas. Kreminę pudrą ant veido tepkite tolygiai, nepamirškite akies vokų (kad šešėliai geriau dengtųsi ir ilgiau išliktų), ausų, kaklo, dekolte ir rankų.

Nepamirškite pudros! Jei kada stebėjote aktorių išeinant prieš kamerą, tai grimuotojas jam dažnai pudruoja veidą. Ar susimąstėte kodėl? Ogi tam, kad veidas būtų tobulai matinis ir nuotrauka ar filmuotas vaizdas atrodytų gražiai. Ji užtikrina makiažo patvarumą, sugeria odos išskiriamus riebalus, padeda slopinti blizgėjimą. Net jei niekada gyvenime nenaudojote pudros, šiam kartui būtinai turite ją įsigyti. Jos dėka įprastas portretas gali tapti išties kerinčiu.

Kad veidas nuotraukoje neatrodytų kaip blynas, makiažo pagalba paslėpkite veido defektus ir išryškinkite gražiausius jo bruožus. Veido bruožų kontūrai foto makiaže turėtų būti išreikšti labiau, nei įprastai. Veido ovalą galima pradėti formuoti tepant skirtingų atspalvių kremine arba biria pudra. Tačiau stenkis, kad spalvos pereitų natūraliai, o ne išsiskirtų dėmėmis. Ypač drąsiai tamsiomis ir šviesiomis spalvomis galima žaisti, jei fotografija bus juodai-balta. Šviesiausiai reikėtų retušuoti zoną po akimis, o veido kontūrus subtiliai patamsinti. Vietas, kurias norite paryškinti, iškelti, pabrėžti, pudruokite šviesiau, kurias pagilinti, vizualiai sumažinti – pudruokite tamsiau.

Labiau patartina naudoti matinius presuotus nei kremo pavidalo akių šešėlius, kadangi jie leidžia sukurti subtilesnius perėjimus ir geriau laikosi šalia karštų studijos lempų. Atminkite, kad labai tamsūs akių šešėliai nuotraukoje atrodys dar tamsesni, o šviesūs beveik nesimatys, todėl rinkitės vidutinio tamsumo. Makiažo spalvos turi švelniai susilieti, pereiti iš vienos spalvos į kitą. Kad ir koks būtų spalvos parinkimas, jis turėtų būti subtilus. Visuomet vadovaukitės taisykle, vietas, kurias norite iškelti, reikia dažyti šviesiau, o tas kurias pagilinti, išreikšti – tamsiau. Konkrečios linijos neturi būti akivaizdžios.
Reikėtų vengti bet kokių spindinčių paviršių, ne tik odos blizgesio. Gražiai šviesose žaižaruojantys šešėliai fotografijoje gali nemaloniai sublyksėti arba, atvirkščiai, atrodyti kaip tamsios dulkelės.

Antakiai – tai tarsi rėmas, nuo kurio pradedame kurti savo veidą, jame atsispindinčias nuotaikas. Sėkmingas makiažas fotografijoje daug priklausys nuo antakių formos. Antakių mada keičiasi kaip ir drabužių. Šį sezoną madingiausia natūrali antakių forma. Be abejo, tinkamai padailinta pincetu ir specialia kosmetika. Antakius ryškinti šešėliais daug paprasčiau nei pieštuku. Jie tepasi lygiau ir natūraliau. Jei vis dėlto pasirinkote pieštuką, tai atidžiai nupieškite trūkstamus plaukelius jų augimo kryptimi. Antakių spalvą derėtų derinti prie plaukų spalvos.

Lūpų dažus naudokite ryškesnius, nei esate įpratusios naudoti kasdien, kitaip jų nuotraukoje visai nesimatys. Lūpų dažai turėtų būti matiniai, nes perlamutriniai lūpų dažai ir blizgesiai išdarkys veido bruožus nuotraukoje.
Kad lūpos nuotraukoje atrodytų pilnesnės, padažykite jas lūpų dažais, o tada ant lūpų vidurio užtepkite šiek tiek lūpų blizgesio.
Lūpoms naudokite tolygios spalvos lūpdažį, maždaug vienu tonu tamsesnį nei įprastai.

Skaistalais veidą pagyvinkite šiek tiek labiau nei įprastai, tačiau nepersistenkite. Svarbiausiai suprasti, kokio rezultato norite.

Svarbūs patarimai
* Šiltų spalvų makiažas geriausiai atrodo nuotraukoje.

* Akis ir lūpas dažykite kruopščiai – nuotraukoje tai labai svarbu.

* Naudokite matinių spalvų kosmetikos priemones.

* Jei norite, kad jūsų platus veidas atrodytų siauresnis, į fotoobjektyvą žvelkite ne tiesiai, o šiek tiek iš šono.

* Makiažą reikėtų patikrinti, o jei įmanoma ir daryti šviesoje, kuri bus naudojama fotografuojant.

* Nepamirškite su savimi pasiimti savo kosmetinės, nes gali prireikti šį tą pakoreguoti.

Sekdamos šiais patarimais, greičiausiai liksite patenkintos fotosesijos rezultatais.

Parengė makiažo meistrė Jolanta Paulauskienė