Masažas kūdikiui

Sūneliui šeši mėnesiai ir jis labai neramus. Girdėjau, kad labai ramina masažas. Ar tai tiesa? Gal galite patarti, kaip masažuoti kūdikį?
Švelnus kūno masažas padeda stiprinti ryšį tarp mamos ir kūdikio. Masažas ne tik labai naudingas kūdikio sveikatai, bet ir slopina įvairius negalavimus.

Konsultuoja Vilniaus Antakalnio poliklinikos vaikų ligų gydytoja Nijolė Saniukienė:


Kūdikiui masažas daromas visiškai nenaudojant jėgos, tik švelniai glostant. Masažuojant kūnas švelniai glostomas naudojant lengvą spaudimą.

Kad kūdikis jaustųsi patogiai ir laisvai, kambaryje turi būti šilta, nesijausti skersvėjo. Ant kilimo ar vystymo stalo patieskite šiltą rankšluostį arba paklodę ir paguldykite kūdikį.

Įsipilkite į delnus nedidelį kiekį kūdikių raminamojo masažo aliejaus ir sušildykite jį patrynę delnus vieną į kitą.

Kūdikį masažuokite tik labai švelniais judesiais 2-5 minutes atidžiai stebėdama jo reakciją. Jei mažylis jaučiasi nepatogiai ar įsitempęs, baikite masažą.

Švelnų masažą pradėkite nuo kūdikio kojyčių ir pėdučių, lėtais plačiais judesiais masažuodama blauzdas, o pirštų galais masažuodama kūdikio kojų pirštelius. Stebėkite jo nuotaiką - tylus dainavimas ar kalbėjimas masažo metu padeda atsipalaiduoti.

Švelniais sukamaisiais judesiais masažuokite krūtinę ir pilvuką - pradėkite aplink bambą ir vis plėskite sukamuosius judesius pagal laikrodžio rodyklę.

Švelniai paglostykite pečius, rankas ir delnus. Lėtais plačiais judesiais masažuokite kūdikio rankas “aukštyn - žemyn” kryptimi. Tada pirštų galais pamasažuokite kūdikio delnus ir pirštelius. Kai baigsite apverskite mažylį į padėtį, kurioje jis paprastai ilsisi ar miega.

Svarbu:

- niekada nemasažuokite, jei kūdikio odelė paraudusi, paveikta uždegimo, sumušta, patinusi ar pažeista;

- nemasažuokite kūdikio, jei jis karščiuoja ar blogai jaučiasi;

- nenaudokite masažo aliejaus kūdikio veido odos priežiūrai;

- kūdikių masažui naudokite specialų mažylių odai skirtą aliejuką, kuris apsaugo, ramina ir drėkina gležną kūdikio odelę, stiprina jos atsparumą.

Priklausomai nuo spaudimo stiprumo ir glostymo intensyvumo bei krypties masažas vaiką gali nuraminti, stimuliuoti, veikti raminamai.