Masažas. Kaip pasirinkti tinkamą. Baigiamasis žodis

Keturių straipsnių serijoje „Masažas. Kaip pasirinkti tinkamą“ aptarėme masažų tipus bei jų pagrindines rūšis, sužinojome, kaip jie atliekami ir kokį masažą rinktis siekiant norimo rezultato. Pabaigai liko išsiaiškinti kaip pasirinkti kur masažuotis ir kas kokį masažą turėtų atlikti.

Įvairūs masažai, kuriuos aptarėme, turi dvejopą poveikį mums – fizinį ir psichologinį. Psichologinis masažo poveikis yra gana aiškus – pagerėja nuotaika, tampame emociškai stabilesni, darbingesni. Su fiziniu poveikiu yra šiek tiek sudėtingiau. Jei masažą daro ne specialistas, yra didelė tikimybė, kad jis jums daugiau pakenks nei padės. Paspaudus ne tinkamoj vietoj arba paspaudus per stipriai galima pažeisti ne tik raumenis, bet ir vidaus organus. Todėl masažą turi atlikti specialistas, turintis fizioterapeuto kvalifikaciją. Atpažinti apsišaukėlį galima pagal tai, kaip jis ar ji su jumis bendrauja prieš masažą. Tikrasis specialistas visada jūsų paklaus ko tikitės iš masažo, kokiomis sveikatos problemomis skundžiatės. Kalbėdamasis prieš masažą kvalifikuotas fizioterapeutas sugeba atpažinti žmogų, kuriam konkretaus masažo taikyti negalima, ir suprantamai paaiškinti kodėl ir kur žmogus turėtų tuo atveju kreiptis.

Skirkite didelį dėmesį rinkdamiesi masažų paslaugas teikiančią įstaigą. Venkite tokių masažų kabinetų arba Spa centrų, kurių patalpos nešvarios. Higiena labai svarbi, todėl geriau sumokėti šiek tiek brangiau, nei po masažo namo „parsinešti“ odos grybelį ar dar kokią nors bėdą. Tvarkingi ir tinkami Spa centrai priimamajam paprastai turi iškabintus sertifikatus, suteikiančius jiems teisę teikti konkrečias paslaugas ir patvirtinančius specialistų kvalifikaciją. Jei tokių sertifikatų nematote, turite teisę paprašyti juos parodyti.

Įvairūs masažai daromi nuo neatmenamų laikų. Jais siekiama pagerinti mūsų fizinę ir psichologinę būklę. Būtent todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti vietą, specialistą ir masažą. Nesugadinkime šios kūno ir sielos šventės patys.