Jau nebežinau, ką ir galvoti. Pasiklausai per televiziją laidų ir baisu net į kosmetikos parduotuvę nueiti. Atrodo ten lentynose sudėta viskas, kas gali mus pražudyti arba bent jau tyliai nuodyti…
Tinklalapio lsveikata.lt komentaras
Portalas “Geniusbeauty.com” pabandė surasti 5 didžiausių mitų apie kosmetikos poveikį, priežastis.

Kai kuriuose lūpų dažuose gausu švino.
Kosmetikos, parfumerijos ir kvepalų asociacija, teigia, jog šis mitas yra nepagrįstas. Švino kiekis, kurį mes galėtume gauti iš kosmetikos produktų yra žymiai mažesnis nei kiekis švino, kurį mes gauname su maistu, vandeniu bei kurį pasisaviname kvėpuodami oru.

Kūno purškikliai, dėl koncerogeninių medžiagų, sukelia krūties vėžį.
Amerikos vėžio bendruomenė ir Nacionalinis vėžio institutas paneigė šiuos gandus. Limfmazgiai pašalina toksinus inkstų ir kepenų pagalba, ne pro prakaito liaukas.

Kai kurios odos paviršiaus priemonės kenkia odai.
Sodos laurito sulfato pagrindu sukurti produktai lemia padidėjusį odos jautrumą. Priemonės savo sudėtyje turinčios šių medžiagų sunaikina apsauginį odos sluoksnį ir kaupiasi odos ląstelėse. Reguliariai naudojamos dezinfekuojamosios priemonės gali išsausinti odą, išprovokuoti plaukų slinkimą ir dermatitą.
Tačiau nors ekspertai teigia, kad šios priemonės produktuose, skirtuose nuplauti vandeniu (šampūnuose, kūno prausimosi želėje, putose) yra saugios naudoti, vis dėlto nerekomenduoja jų žmonėms su inkštirų, sausos odos ir plaukų slinkimo problemomis.

Apsauginės priemonės yra žalingos odai.
Apsauginės priemonės kosmetikos sudėtyje yra svarbus elementas, nes jos apsaugo grožio produktus nuo bakterijų. Tavo kremo indelis yra pati geriausia vieta veistis bakterijoms. Čia jos gauna viską, ko reikia augimui – vandens, maitinamųjų medžiagų (riebalų, proteinų, angliavandenių), deguonies aerobams (atidarytuose kremo indeliuose) ir deguonies stygių anaerobams (uždarytuose kremo indeliuose).
Jei bakterijos patenka į kremą, pavyzdžiui, nuo kažkieno nešvarių pirštų, jos gali sukelti alergiją. Bakterijos gali sukelti infekcijas odai ir, ypač akims.

Sintetinės dažomosios priemonės ir aromatizatoriai yra žalingi.
Tiek sintetiniai, tiek natūralūs aromatizatoriai gali sukelti alergiją. Tarp dažomųjų priemonių anglies formulės gali būti pavojingos (juodi plaukų dažai turi šių komponentų). Bet iki šiol nėra sukurta produktų pakeisiančių šiuos kenksmingus mūsų sveikatai produktus.

Lietuvos sveikata

Odos ligos

Alerginis dermatitas