Muzika kūdikiams gali malšinti skausmą

Muzika gali pagerinti kūdikių širdies plakimą ir kvėpavimą. Ji vis dažniau naudojama naujagimių priežiūros skyriuose, kur pacientai neretai yra per maži, kad jiems būtų duodama skausmą malšinančių vaistų.

Dažniausiai grojamos lopšinės, vaikiški eilėraštukai ir klasikinė muzika, rašo telegraph.co.uk.

Vienas tyrimų parodė, kad muzika padėjo sureguliuoti kūdikių širdies darbą padidindama deguonies kiekį jų kraujyje.

Kiti tyrimai parodė, kad kūdikiai, kurie klausėsi muzikos, juto mažiau skausmo nei tie, kurie gulėjo tyliose patalpose; taip pat ir įprastos, bet skausmingos procedūros metu, kai iš naujagimių imamas kraujo mėginys.

Tarp muzikos, grojamos kūdikiams, privalumų – ir ramesni vaikai bei tėvai, greitesnis svorio priaugimas ir trumpesnis laikas ligoninėje, nustatė tyrinėtojai.

Dr. Manoj Kumar iš Albertos universiteto Kanadoje, vadovavęs tyrimui, sakė: „Yra preliminarių įrodymų teigti, kad muzika gali turėti teigiamą poveikį mažinant skausmą skausmingų medicininių procedūrų metu. Muzika taip pat gali pagerinti neišnešiotų kūdikių maitinimą, kai derinama su kitais neinvaziniais metodais“.

Jis pridūrė, kad grojant muziką palatose gali sumažėti poreikis vaistams ar kitoms medicinos priemonėms.

Tačiau jis taip pat teigė, kad šios išvados, pateiktos „Archives of Disease in Childhood“, turi būti patvirtintos platesniais bandymais, apibūdindamas didžiąją dalį įrodymų kaip „prastos kokybės“.

Apžvalgoje žiūrėta į devynis tyrimus, atliktus tarp 1989 ir 2006 metų.