Mylėkime savo pėdas

Oda yra pats didžiausias mus apsaugantis organas. Dažnai ją prižiūrėdami pamirštame pėdas, o be reikalo. Juk jos yra ypač pažeidžiamos, dėl nuolatinio piktnaudžiavimo trinties elementais, jos negamina riebalų. Todėl, privalome tinkamai pasirūpinti savo pėdomis, o tai daryti patariama reguliariai. Geriausiai tam tinka preparatai, kurių sudėtyje gausu organinių sudedamųjų dalių. O tokias priežiūros priemones jūs galite pasigaminti ir patys, tad prie darbo!

Medaus valiklis

Tai švelnus organinis valiklis, skirtas natūraliam pėdų drėkinimui, pasižymintis antibakterinėmis savybėmis. Šlapias pėdas įmasažuokite šiltu 1 šaukšto dobilų medumi. Tai darykite kruopščiai, įtrindami kiekvieną pirštelį, taip pat aplink nagus. Tuomet gerai nuplaukite šiltu vandeniu.

Pėdų mirkymas

Pėdų mirkymas yra puikus būdas rūpintis oda, bei geriau jaustis. Mirkant pėdas suminkštėja oda, tai puiki atgaiva pavargusioms kojoms. Po mirkymo gerai sudrėkinkite odą.

Vonelė kojoms – 1

Sušildykite 4 puodelius pieno, sumaišydami jį su 2 šaukštais druskos, 2 šaukštais migdolų aliejaus ir 3 lašais pipirmėčių eterinio aliejaus. Tokioje vonelėje pamirkykite kojas 15 min.

Vonelė kojoms – 2

Įlašinkite 2 lašus citrinų eterinio aliejaus ir 2 lašus rozmarinų eterinio aliejaus į šiltą vandenį. Tokioje vonelėje pamirkykite kojas 15 - 20 min.

Vonelė kojoms – 3

Į šildą vandenį įberkite druskos, 1 šaukštelį kepimo sodos, 2 lašus kiekvieno iš šių eterinių aliejų: citrinų ir kalendrų. Tokioje vonelėje pamirkykite kojas 15 - 20 min.

Vonelė sausoms kojoms - 1

Sumaišykite pašildytą pieną ir 3 lašus levandų eterinio aliejaus. Pamirkykite kojas 15 – 20 minučių, po to gerai nuplaukite. Išmasažuokite jas drėkinamuoju kremu ir nakčiai užsimaukite medvilnines kojines.

Vonelė sausoms kojoms – 2

3 puodelius ekologiškų ananasų sulčių sumaišykite su puodeliu kokoso pienu, viską pašildykite ir pamirkykite kojas apie 10 – 15 min. Po to gerai nuplaukite, įmasažuokite drėkinamuoju kremu ir nakčiai užsimaukite medvilnines kojines.

Vonelė prakaituojančioms kojoms

Į šiltą vandenį įlašinkite 6 lašus arbatmedžio eterinio aliejaus, kojas pamirkykite 15 - 20 minučių. Arbatmedžio eterinis aliejus turi antibakterinių, priešgrybelinių ir sutraukiančių savybių, kurios pašalina įvairias prakaito priežastis.  

Citrusinis šveitiklis

Sumaišykite 1 puodelį druskos, 3 arbatinius šaukštelius alyvuogių aliejaus ir vienos mažos citrinos sultis. Gautu mišiniu įmasažuokite padus, po to nuplaukite šiltu vandeniu.