Natūralūs ir ekologiški produktai – kaip pasirinkti ir neapsirikti

Kosmetikos pramonė šiais laikais didelė ir tai nepaslaptis, rinktis yra iš ko. Tuo tarpu vartotojas vis labiau pradeda galvoti ką naudoti savo higienai, ką valgyti, ir ko ne. Tuomet žmonės pradeda ieškoti produktų, kurios apibrėžiame tokiais žodžiais kaip „ekologiški produktai“, „natūralūs produktai“, „sveiki produktai“. Tačiau čia susiduriame su viena gamintojų gudrybe. Turbūt daugelis moterų pastebi, kad vis daugiau gamintojų skelbiasi esą jie gamina natūralius produktus.  Pateiksiu konkretų pavyzdį (tik neįvardinsiu konkrečiai gamintojo).  „Gamintojas x“ – natūrali lietuviška (pakoreguota) kosmetika. Tačiau šio gamintojo produktai nė truputi nepanašūs į natūralius – jų sudėtyje tikrai rasime vieną kitą aliejų, tačiau kartu su jais – pilna sintetinių konservantų, dažiklių ir pan. Ir ką paprastam nelabai suprantačiam žmogui belieka daryti jei jis nenusimano, kas yra tikrai natūralu, o kas ne?


Turbūt reiktų paminėti, kodėl žodžiu „natūralus“ galima ir leidžiama piktnaudžiauti? Ogi todėl, kad nėra priimta ir pripažinta bendra tvarka, pagal kurią būtų galima traktuoti vieną ar kitą produktą natūraliu arba ne. Dabar yra taip – jeigu sudėtyje yra vandens, aliejaus (tikrai natūralių medžiagų) – gamintojas gali drąsiai sakyti, kad gamina natūralią kosmetiką, nes jis visgi deda natūralių ingredientų, tik deja jie dažnai sudaro labai mažą dalį produkto, nes natūralūs aliejai, eteriniai aliejai, ekstraktai yra brangūs ir produkto kaina iš karto išauga.


Natūralu ir ekologiška – kuo skirasi? Tai dar vienas klausimas, kurį reiktų atsakyti. Jau paaiškinau kas yra natūrali kosmetika, dabar kas yra ekologiška – tikra ekologiška kosmetika yra gaminama iš ekologiškai užaugintų augalų, taip pat sertifikuota ekologiška kosmetika nekenkia gamtai – ji saugi ir žmogui, ir gamtai. Kai tuo tarpu sintetinėje kosmetikoje yra ingredientų kurie ne tik yra kancerogenai kai naudoja žmogus, bet kartu teršia aplinką, kenkia vandens gyvūnams.


Tikra natūrali ir ekologiška kosmetika šiandien yra žymima atitinkamais ženkliukais – sertifikatais. Nes kol kas tik taip galima atskirti ar gamintojas yra patikimas ir gamina tai ką skelbiasi gaminąs. Lietuvoje nesunkiai rastume gaminių pažymėtų Ecocert, BDIH, Vegan Society, Soil Association ženklais – drąsiai galime jais pasitikėti, nes jie pateikia savo vertinimo kriterijus ir gamintojas privalo griežtai juos atitikti, kad gautų šių organizacijų leidimą ženklinti savo produktus jų vardu.


www.ekolinija.lt