Neramus vaiko miegas

Neramus vaiko miegas


Į mamų klausimus atsako vaikų ligų gydytoja Audra Leipuvienė


11 mėn. kūdikis naktį prabunda ir verkia. Nuolat randu jį nusispardžiusį antklodę ir sušalusį. Ar tai gali būti neramaus miego priežastis? Ką daryti? Ar galiu sūnui prieš miegą duoti specialių raminamųjų košių, kad geriau miegotų?“


Mama Lina

Dažnai kūdikiai miegodami naktį daug juda, spurda, nusikloja, todėl, ypač vėsiuoju metų laiku, jiems būna šalta. Tuomet labai geras mamos pagalbininkas gali būti specialus kūdikių miegui skirtas miegmaišis-vokelis. Į jį iki pažastų įkištas kūdikis negali daug judėti, todėl jo nenusispardys ir naktį nesušals. Dabar jų yra pirkti, kažkada savo dukteriai tokį pati siuvau.

Kūdikiams iš tiesų yra siūlomos specialios raminamosios košės prieš miegą. Manau, jos gali padėti tiems kūdikiams, kurie naktį prašo valgyti. Ko gero, jos yra sotesnės.


Mano mama kartoja, kad naktį prabudusio 10 mėn. mūsų sūnaus apklostyti turiu eiti ne aš, o mano vyras. Tuomet sūnus neišsibudins. Ar tai tiesa?“ Mama Agita


Anksčiau iš tiesų buvo labai populiarus patarimas, kad pažiūrėti prabudusio kūdikio geriau eiti tėtukui. Mat kai priartėja mama, kūdikis, užuodęs pažįstamą pieno kvapą, dar labiau įsibudina. Jei jūsų vyras neprieštarauja, galima išbandyti ir šį būdą.

Būna, kad mamos, siekdamos pagerinti kūdikio miegą, išbando visas įmanomas priemones, o šis kaip prabudinėjo naktį, taip ir toliau prabudinėja. Tuomet mamoms siūlau nusiraminti ir susitaikyti su tokia padėtimi – tiesiog toks jūsų kūdikio augimas. Tai neamžina – vaikai labai greitai užauga.


Mano sūnui 7 mėn. Nuo 4 mėn. vis blogiau miega naktį – prabudinėja iki 10 kartų, blaškosi, pradeda garsiai verkti, nuraminu tik supdama ant rankų. Močiutė patarė jį maudant į vandenį įlašinti keletą valerijono lašų, po pagalve pakišti džiovinto valerijonų šaknelių... Ar padės?“ Mama Donata


„š tikrųjų, kad naktimis kūdikis ramiau miegotų, galima jam paruošti vonelę su valerijono šaknų arba melisos žolių nuoviru. Nuoviras turėtų būti gana stiprus. Neužtenka vandenį tik „padažyti“.Galima tokią vonelę ruošti kūdikį numaudžius. Tačiau kūdikį su muiliuku maudome tik kokius 2-3 kartus per savaitę. Valerijono šaknų ar melisos žolių vonelę galima ruošti ir kiekvieną dieną. Vanduo turėtų būti 37 laipsnių šilumos, įpilame gana stipraus žolių nuoviro ir kūdikį tokiame vandenyje palaikome iki 10 min.

Geriau virti valerijono šaknų nuovirą, nei naudoti jo lašus. Valerijono lašai pagaminti spirito pagrindu. Todėl kūdikiui tinkamesnis natūralus žolelių nuoviras.

Vargu ar kūdikiui padės po pagalve pakištos valerijonų šaknys. Be to, kūdikiui pagalvės nededame.

Jei po 10-14 dienų kūdikis netapo ramesnis, vis dėlto mama turėtų kreiptis patarimo į vaiko gydytoją. Iš praktikos galiu pasakyti, kad labai dažnai neramaus kūdikio miego priežastis būna pilvuko skausmas.

Tačiau tik vaiko gydytojas, atlikęs įvairius tyrimus, gali spręsti apie kūdikio neramaus miego priežastį. Galbūt jis duos siuntimą pas vaikų neurologą, mat kūdikio neramaus miego ir dažno prabudėjimo priežastis gali būti ir neurologinės kilmės.“