Odos dirglumas

Odos dirglumas

 

                Kasdien mūsų oda patiria daugybę išbandymų – ją dirgina ne tik užteršta aplinka, oro permainos,  saulė, vėjas, bet ir mes patys apsunkindami jos funkcijas įvairiausiomis kosmetinėmis priemonėmis, netinkama, nenatūralia apranga.

                Jei oda sudirgo – tai signalas, jog jai kažko trūksta ir reikėtų susigriebti. Ypač atkreipkite dėmesį į tai kaip ji reaguoja su dėvima apranga.

                Ypač stipriai odą dirgina sintetiniai audiniai. Jie ne tik neleidžia odai kvėpuoti, bet ir nesugeria prakaito. Kūną gali pradėti niežtėti, dažnai oda parausta, pabringsta, gali prasidėti šutimai, atsirasti nemalonus kūno kvapas, išberti. Dauguma sportininkų pastebi, jog naudodami sintetinius sportinius kostiumus jie daug dažniau susiduria su odos problemomis, nei dėvėdami natūralias medvilnines aprangas. Sintetinius audinius į natūralius – keiskite ir Jūs, o jei to negalite padaryti – pasivilkite juos bent po apačia.

                 Dažnai pastebima, jog odą labiau dirgina nauji, dar nei karto neskalbti drabužiai. Jei esate iš tų, kurių oda  itin jautri, vos tik nusipirktą drabužį iškart išskalbkite jį – tokiu būdu audinys suminkštės ir sumažės sudirginimo tikimybė. Venkite grubaus audinio drabužių, o ypač tokių sportinių kostiumų.

                 Su nuolatos dirginamos odos problemomis labai dažnai susiduria tie žmonės, kurie turi antsvorio. Patariama tas vietas, kurios nuolatos tarpusavyje sąveikauja ir viena į kitą trinasi, atskirti natūraliu, glaudžiai prigludusiu audiniu.

                 Jei oda sudirgo vietose, kur neįmanoma užsidėti jokio atskiriančio drabužio (pvz. tarpupirščiai, mentės, šlaunys), pabarstykite jas talku, arba patepkite riebiu kremu, vazelinu, jei neturite jų po ranka, tiks ir natūralūs augaliniai ar gyvūliniai riebalai.

                Taip pat vietoje riebalų tas vietas tiesiog galite aptvarstyti, ar užklijuoti pleistru. Pavyzdžiui, labai dažnai sportininkai krūtinės spenelius užsiklijuoja orui pralaidžia lipnia juostele, ir judantis drabužių audinys jų negali sudirginti.

                Dauguma odos problemų, atsirandančių dėl kūno trinties, dažniausiai praeina tada, kai atsikratoma antsvorio, o audinių dirglumas pranyksta sintenius audinius pakeitus į natūralius.