Pabudink organizmą ir suteik jam energijos

„Saulės pasveikinimas" yra eilė su kvėpavimu suderintų jogos pozų, kurios pabudina organizmą ir suteikia energijos iš ryto ar dienos bėgyje. „Saulės pasveikinimas" padidiną raumenų jėgą ir lankstumą, suteikia energijos ir sušildo kūną. Pratimai yra padalinti į A ir B dalis, šį kartą aprašome A dalį. Atsižvelgiant į žmogaus pasirengimo lygį, abi „saulės pasveikinimo" dalys gali būti kartojamos 3-5 kartus per dieną.

„Saulės pasveikinimas" padeda treniruoti ne tik raumenis ir sąnarius, bet ir būties jausmą, kurio dėka mūsų mintys ir kūnas nusiramina ir susilieja. Minčių lavinimas nuramina kūną ir nervų sistemą. Fiziniai pratimai kartu su ramiu ir pastoviu kvėpavimu nuramina mūsų pojūčius. Dėka „saulės pasveikinimo" ar kitų jogos pratimų, mes pradedame jausti savo kūno raumenis, nervų sistemą, judesius ir emocijas. Kūno įtampos pripažinimas yra pirmasis žingsnis jos atsikratant, nes visa kūno įtampa visų pirma prasideda mūsų galvoje. Kai susidorosite su šia įtampa, ji dings ir iš jūsų minčių. Geras kūno pajutimas yra itin svarbus norint tinkamai valdyti savo jausmus ir mintis. Todėl jogos asanos (pozos) metu visa energija turi būti skiriama kūnui, kvėpavimui, regėjimui ir raumenų tempimui. Be fizinių jogos pratimų, susikoncentruokite ties išoriniu pasauliu ir pamatykite jį tokį, koks iš tiesų yra.

Jogos pratimų metu kiekvienas žmogus yra savo paties terapeutas ir nuolatos įsijaučia į gilesnį būvį. Kai kūne ir mintyse nebelieka perdėtos įtampos, žmogaus būsena subalansuojama ir jis susitapatina su jį supančia aplinka.

„Saulės pasveikinimas" A

1. Samasthiti - jogos kalno poza. Stovėkite tiesiai, kojos suglaustos, rankos prispaustos prie šonų. Judinkite pečius žemyn ir aukštyn. Aktyvuokite pagrindinį užraktą (dubens raumenis) ir pilvo užraktą. Kvėpuojant pilvas turi judėti tik žemiau bambos. Drishti, reiškiantis įdėmų žvilgsnį, turi būti ties nosies galiuku.

2. Kai įkvepiate, pakelkite rankas virš galvos. Žvilgsnį laikykite ties nykščiais.

3. Iškvėpkite ir pasilenkite į priekį, kol jūsų rankos pasieks pėdas. Atpalaiduokite kaklą. Jei reikia, sulenkite kelius. Žvilgsnis nukreiptas į nosies galiuką.

4. Įkvėpkite, ištieskite nugarą ir kaklą. Žvilgsnį laikykite ties antakiais.

5. Iškvėpkite, padėkite delnus ant žemės alkūnių plotyje. Ženkite atgal su kaire, tuomet dešine koja. Sulenkite rankas ir spauskite jas į priekį kartu su alkūnėmis. Palikite 5cm atstumą tarp savo kūno ir grindų. Žvilgsnis į nosies galiuką.

6. Žiūrėjimo į viršų poza. Įkvėpkite, išsitieskite į priekį ir atlenkite galvą atgal. Rankas laikykite tiesiai, pečiai nuleisti žemyn. Laikykite pilvą įtrauktą ir pakelkite kelius nuo žemės. Ištieskite nykščius ir laikykite pečius ir riešus vertikaliai vienoje linijoje. Žvilgsnis tarp antakių.

7. Susilenkusio šuns poza. Iškvėpkite, pakelkite klubus, ištieskite nugarą ir svorį perkelkite kojoms. Delnus ir pirštus prispauskite prie žemės, kulnus padėkite ant grindų. Jei reikia, sulenkite kelius. Pečius spauskite žemyn (tolyn nuo ausų), pilvą laikykite įtrauktą. Žvelkite į bambą arba atpalaiduokite kaklą. Kvėpuokite ramiai ir giliai, išvėpkite ir įkvėpkite 5-8 kartus.

8. Įkvėpkite, suglauskite kojas ir šalia padėkite rankas, ištieskite kaklą ir nugarą. Jei reikia, rankas padėkite ant kojų. Žvilgsnis tarp antakių.

9. Iškvėpkite ir susilenkite į priekį. Atpalaiduokite kaklą. Žvilgsnis sutelktas į nosies galiuką.

10. Įkvėpkite ir išsitieskite, pakelkite rankas į viršų ir suglauskite. Žvilgsnis į nykščius.

11. Iškvėpkite ir pakartokike samasthit pozą.

Pakartokite „Saulės pasveikinimo" A dalį 5 kartus.