Paprastas galvos pleiskanojamas

Pleiskanojimas yra daugiau kosmetinis defektas, nei liga. Ryškiausiai pasireiškia apie 20-uosius gyvenimo metus. Nuo 50 metų amžiaus pleiskanojimas sumažėja.

Galvos plaukuotoje dalyje susikaupia nedidelių baltų arba pilkų pleiskanų. Pleiskanos gali būti ir riebios, gelsvos, dažnai plaukai greičiau riebaluojasi. Pleiskanos lengvai atsiskiria. Nėra niežėjimo.

Atsiradimo priežastys

Pleiskanojimas priklauso nuo riebalinių liaukų aktyvumo. Galvos pleiskanojimas gali padidėti dėl per dažno galvos plovimo su stipriais (kai pH rodiklis išeina už 4-6 ribų), netinkamais šampūnais.
Dažnai pleiskanojimas yra paveldimas. Odos pleiskanėlės galvos srityje dažniau atsiranda sergantiems bronchine astma, alergine sloga, atopine egzema. Alergiški žmonės dažniau skundžiasi sunkiai panaikinamomis pleiskanomis.
Kai galvos oda per daug sausa, ją lengvai pažeidžia netinkami šampūnai, cheminis šukavimas, net per daug sausas patalpų oras. Tuomet atsiranda ir pleiskanos.

Ką daryti

Reikėtų rinktis plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra riebalų išskyrimą mažinančių, antimikrobinių ir keratolizinių medžiagų. Etiketėje būna nurodyta, kad priemonė yra skirta pleiskanojančiai galvos odai.

 

Autorė: Ieva Kleinauskienė