Pasigaminkime pėdų šveitiklį

Ar Jūsų pėdos nuolat išsausėja ir ima skilinėti? Oda tampa itin sausa? Kodėl taip yra? Mūsų organizmas yra linkęs prarasti drėgmę ir sausėti. Pėdoms, tai ypač aktualu, nes jose nėra riebalinių liaukų. Todėl labai svarbu ne tik pasirūpinti veido oda, bet ir tinkamai prižiūrėti savo pėdas.

Nuolat reikia panaikinti suragėjusias ląsteles, nes tik jas pašalinus gaminamos naujosios. Oda ne visada yra pajėgi tai atlikti pati, todėl dažnai tenka jai padėti. Kelis kartus per savaitę rekomenduojama atlikti pėdų šveitimą, smagiausia, kad šveitiklį galite pasigaminti patys.

Pateikiame keletą kojų šveitiklių receptų:

1. Mėtų šveitiklis.

Jums reikės: 3 žaliųjų citrinų, 2 šaukštų baltojo cukraus, 1 valgomojo šaukšto saldžiųjų migdolų aliejus, 15 šviežių mėtų lapų, 5 lašų kalkių eterinio aliejus.

Viską sumaišykite, mėtų lapus susmulkinkite. Gautą mišinį naudokite kaip pėdų šveitiklį.

2. Cukraus šveitiklis.

Jums reikės: puodelio cukraus, puodelio saldaus migdolų aliejus, 6 lašų apelsinų eterinio aliejaus, 1 lašo imbiero eterinio aliejaus, žiupsnelio juodųjų pipirų.

Viską sumaišykite ir gautą mišinį naudokite kaip šveitiklį.

3. Druskos šveitiklis

Jums reikės: 1 puodelio jūros druskos, puodelio šalto vandens, 2 lašų levandų eterinio aliejaus.

Viską išmaišykite, mišinys bus panašus į pastą. Tada naudokite kaip pėdų šveitiklį.

4.  Kavos šveitiklis.

Jums reikės: 4 šaukštų maltos kavos, 3 šaukštų kukurūzų miltų, 3 šaukštų jūros druskos, 3 šaukštų alyvuogių arba migdolų aliejaus, 2 lašų levandų aliejaus.

Gerai išmaišykite ingridientus ir gausite puikų pėdų šveitiklį.

Visi keturi minėti receptai – puiki išeitis išsausėjusioms pėdoms. Pasirinktą šveitiklį sukamaisiais judesiais įmasažuokite, o po to nuplaukite šiltu vandeniu. Tai puikiai suminkštins pėdų odą.