Pastangos kovoti su nepakankama mityba pateko į Gineso rekordų knygą

Siekiant didinti žinojimą apie nepakankamos vaikų mitybos keliamas problemas, visame pasaulyje buvo renkami delnų antspaudai, iš kurių sukurtas milžiniškas medžio formos koliažas. Vakar gautas oficialus patvirtinimas, kad ši amerikiečių kompanijos „Amway“ remiama socialinė iniciatyva pateko į Gineso rekordų knygą.

 

Kūrinio idėja ir įgyvendinimu rūpinosi menininkė Georgia Taylor. Šiuo metu medžio formos koliažas yra demonstruojamas „Nutrilite“ optimalios sveikatos centre Buena parke, Kalifornijoje. Lankytojai gali apžiūrėti ir įvertinti koliažą bei pamatyti, kiek dolerių buvo surinkta, siekiant prastai besimaitinančius vaikus aprūpinti gyvybiškai svarbiomis maistinėmis medžiagomis.

 

Nepakankama mityba - dažniausiai pasitaikanti mirties priežastis


Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kiekvienais metais dėl įvairių priežasčių miršta septyni milijonai jaunesnių kaip 5 metų vaikų. Pagrindinė (45 proc.) šių mirčių priežastis  - nepakankama mityba.

 

Siekdama skleisti informaciją apie nepakankamą vaikų mitybą ir jos daromą žalą, lygiai prieš metus, 2014 m. gegužės mėnesį, amerikiečių kompanija „Amway“ inicijavo „Power of 5“ kampaniją. Jos metu įvairiose pasaulio šalyse buvo renkami delnų antspaudai. Už kiekvieną delno atspaudą kompanija „Amway“ įsipareigojo paaukoti vieną dolerį. Sukauptos lėšos buvo skirtos informacijos apie nepakankamą vaikų mitybą sklaidai bei maisto papildų, apsaugančių nuo gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų trūkumo, platinimui.

 

„Nutrilite Little Bits“ miltelių mišinys, galintis išgelbėti vaikus nuo vystymosi sutrikimų ar ankstyvos mirties, buvo sukurtas remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis. Vos kartą per dieną šio miltelių mišinio įmaišius į vaikų maistą, prastai besimaitinantiems ar badaujantiems vaikams iki 5 metų amžiaus suteikiama daugiau nei tuzinas skirtingų vitaminų ir mineralinių medžiagų, padedančių išgyventi ir sėkmingai vystytis bei augti.

 

Iš viso „Power of 5“ iniciatyvos metu buvo surinkta 260 872 delnų antspaudų. Gineso rekordų knygos arbitras Michaelis Empricas vakar patvirtino, kad griežčiausius reikalavimus atitiko 75 200 rankų antspaudų. Šis skaičius, kuris leido ankstesnį rekordą su 30 006 atspaudais viršyti daugiau nei du kartus, buvo oficialiai patvirtintas ir įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Keli šimtai rankų antspaudų buvo surinkti ir Lietuvoje. Prie šios iniciatyvos prisidėjo  2014 m. Velomaratono dalyviai bei Vilniaus SOS Vaikų kaimo bendruomenė.

 

Svarbiausia - žinių sklaida ir tinkamas dėmesys


Nepakankamos mitybos problema sukelia ilgalaikių socialinių ir ekonominių padarinių tiek atskirų individų, tiek ištisų valstybių raidai. Žinių trūkumas neleidžia įvertinti šios problemos mastų bei laiku imtis efektyvių priemonių šiai problemai spręsti.

 

„Nepakankamos mitybos sukeliamų padarinių sveikatai galima išvengti. Tokie renginiai kaip „Power of 5“, padeda skleisti informaciją apie šią svarbią problemą ir laiku į ją atkreipti valdžios bei visuomenės dėmesį. Būtent dėl šios priežasties mes esame begalo dėkingi žmonėms visame pasaulyje, kurie nedvejodami atsiliepė į mūsų kvietimą prisijungti prie šios iniciatyvos. Tikimės, kad artimiausiu metu dar daugiau žmonių pakels ranką ir įsitrauks į kovą su nepakankamos mitybos problema“ - sakė „Amway“ pirmininkas Stevas Van Andelis, dėkodamas visiems dalyvavusiems.

 

Sustoti nežada


Kompanijos įdėtos pastangos bei aktyvus žmonių įsitraukimas visame pasaulyje leido plačiai skleisti žinią apie netinkamos mitybos padarinius bei šios problemos sprendimo būdus. Net ir pasiekus tokį simbolinį laimėjimą, kompanija nežada sustoti. Tik pradėjus „Power of 5“ iniciatyvą, „Nutrilite Little Bits“ miltelių mišinys buvo platinamas dviejose šalyse, šiuo metu - jau devyniose, o 2016 metų pabaigoje šis skaičius išaugs iki penkiolikos šalių.


Žmonės visame pasaulyje, kuriems rūpi nepakankamos vaikų mitybos problemos sprendimas, ir toliau bus kviečiami prisijungti prie „Power of 5“ inicatyvos ir kartu kovoti už vaikų teisę užaugti ir sulaukti penktojo bei visų kitų gimtadienių.

Šaltinis | Dietinis gydymas bendrojoje praktikoje | Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė